Aukštaitijos naujienosBiržai

Meras domėjosi daugiabučių namų renovacijos eiga

Prasidėjo šeštasis daugiabučių namų renovacijos etapas, jau paskelbti kvietimai į septintąjį etapą, o Biržų mieste tebevyksta penktojo etapo daugiabučių namų renovacijos  darbai. Didžiausias rūpestis rajono Savivaldybės vadovams yra rangovo „Statybų kodas“ renovacijos darbai Vytauto g. 39-ajame C, Vytauto g. 39-ajame B, Vytauto g. 62-ajame ir Vilniaus g. 8-ajame namuose.

Rugsėjo 11 d. Savivaldybės meras Vytas Jareckas su renovacijos projektų vadovu Linu Kulbiu ir Savivaldybės administracijos Statybos ir infrastruktūros skyriaus vyriausiąja specialiste Ernesta Čebiene aptarė renovacijos dalykus.

E. Čebienė paaiškino, kad rugsėjo 10 dieną su L. Kulbiu apvažiavo visus renovuojamus namus, išsiaiškino, kaip paskutinieji darbai atliekami jau minėtuose keturiuose namuose, kaip statybininkai taiso specialistų nurodytus trūkumus. Visuose šiuose namuose renovacijos darbai turi būti baigti iki šių metų rugsėjo 24 dienos – tai paskutinis terminas, nes iki šiol terminai buvo pratęsti ne vieną kartą. Jei darbai nebus baigti iki rugsėjo 24 dienos, ketinama imtis sankcijų rangovui.

Anot L. Kulbio, visus darbus galima atlikti iki rugsėjo 24 dienos, jie nėra sudėtingi, tačiau statybininkai privalo dirbti. E. Čebienė pavardino, kokie darbai dar neatlikti: nesutvarkytos įėjimo į laiptines aikštelės, nepastatytos apsauginės tvorelės ant stogų, prie trijų namų nesutvarkytos nuogrindos, kai kur jas reikia taisyti, statybininkams nurodyta iš naujo skarda dengti Vilniaus 8-ojo namo laiptinių stogelius, ištaisyti skardos darbų broką Vytauto g. 62-ajame name. L. Kulbis paaiškino, kad taip prastai dirbančio renovacijos rangovo dar nėra buvę, namai, kuriuose dirbo ar dirba kiti rangovai, didelių bėdų neturi, o menkus trūkumus galima taisyti.

Tas pats rangovas, „Statybų kodas“, buvo laimėjęs darbų konkursus renovuoti Vytauto g. 65-ąjį ir Vėjo gatvės 22-ąjį A namus, tačiau sutartys su juo buvo nutraukta. Nebuvo pasirinktas ir antrąjį konkursą laimėjęs rangovas, nes nereali atrodė jo siūlomų darbų kaina kai kuriose pozicijose. Šiuo metu renovacijos darbus minėtuose namuose atlieka trečias rangovas – UAB „Drūtnamis“ iš Kauno. Darbai vyksta, šildymo sistemos namuose jau paruoštos šildymo sezonui. Šių namų renovaciją numatyta baigti iki kitų metų birželio 20 dienos.

Jau baigti pagrindiniai renovacijos darbai Vytauto g. 61-ajame, Vilniaus g. 12-ajame, Vytauto g. 19-ajame, Rotušės g. 26-ajame namuose. Namus renovuoja UAB „Modernaus būsto projektai“. Šiuo metu statybininkai taiso nurodytus trūkumus, rangovas tvarko dokumentus namui priduoti. Tai turėtų būti padaryta iki rugsėjo pabaigos.

Sutvarkę reikalingus renovacijos darbų dokumentus, rangovai juos perduota „Infostatybos“ sistemai. Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija skiria valstybinę priėmimo komisiją. 

Dalyvauti šeštajame renovacijos etape apsisprendė 11 daugiabučių namų gyventojai (J. Janonio a. 7-ojo, Gimnazijos g. 1-ojo, Rinkuškių 47-ojo ir 47-ojo A, S. Nėries 21-ojo (Vabalninke), Tinklų g. 5-ojo, Vilniaus g. 40-ojo A, 56-ojo, Vytauto g. 15-ojo, 31-ojo, 33-ojo A). Kelių balsų dėl pritarimo renovacijai dar pritrūko Vilniaus g. 57-ojo A ir Vytauto g. 39-ojo A namuose.

Keletas namų jau ruošiasi septintajam renovacijos etapui – rengiamos gyventojų apklausos, tvarkomi kiti dokumentai.

Meras V. Jareckas klausė, kaip renovacijos darbų užsakovai gali apsisaugoti nuo nepatikimų rangovų, kad neatsitiktų taip, kaip Biržuose su keturiais daugiabučiais, kurių renovacijos reikalus sprendė, su nepatikimu rangovu ir daugybe jo subrangovų dėl stojančių darbų, nepaisomų darbų terminų, netinkamos darbų kokybės buvo priversti bendrauti įvairių institucijų specialistai, Savivaldybės vadovai. Anot L. Kulbio, reguliavimas dėl renovacijos darbų griežtėja, rangovus ir jų atliekamus darbus tikrina kelios institucijos, teikia rekomendacijas. Būsto energijos taupymo agentūra jau turi nemažai informacijos, kitų svertų, kurie rangos darbų užsakovams ir koordinatoriams padeda pasirinkti patikimus rangovus.

Susitikimo metu aptartos kitų daugiabučių renovacijos galimybės, kalbėta apie renovavimą daugiabučių namų, kuriuose yra savivaldybės socialiniai būstai. Renovacijos dalykus meras V. Jareckas su renovacijos projektų vadovu Linu Kulbiu ir Savivaldybės administracijos Statybos ir infrastruktūros skyriaus vyriausiąja specialiste Ernesta Čebiene aptaria nuolatos.

Biržų savivaldybės informacija


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!

Siūlome perskaityti

Panevėžio naujienos

Aukštaitijos naujienos

Komentarai

Lietuvos naujienos

Kultūros naujienos

Laisvalaikis

AINA TV

Istorijos puslapiai

Bendruomenės naujienos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Back to top button
Close