Meras: dviračių mieste padarysime proveržį

Panevėžio miesto mero Ryčio Račkausko vadovaujama darbo grupė ekologiškam transportui (dviračiams) populiarinti ir plėtoti jau kelis posėdžius skiria esamai situacijai išsiaiškinti, naujoms idėjoms ir pasiūlymams aptarti.

„Esu dviračių entuziastas, dažnai pats važinėju. Esu pasiryžęs šioje srityje padaryti daug pokyčių. Beje, matau panevėžiečių dviratininkų gretų gausėjimą ir palaikymą. Tikiu, kad siūlydami idėjas, iniciatyvas ar pastabas padarysime proveržį“, – sakė miesto meras R.Račkauskas.

Klubas „Dviračiai“ supažindino su jau anksčiau teiktais siūlymais: būtina padaryti saugų pervažiavimą iš Kultūros ir poilsio parko į Berčiūnus besidriekiančią trasą, čia numatyti šiukšliadėžes, suoliukus, apšvietimą, sutvarkyti itin remonto laukiančius ruožus, įrengti dviračių stovus ir kt.

Mero požiūriu, palei Nevėžį turi driektis vientisa trasa su visa reikalinga infrastruktūra, mažąja architektūra. Kadangi naujojo ES finansavimo laikotarpio projektai yra išskaidyti, visi jie privalės būti suderinti su šia grupe, kad iš karto būtų galima numatyti dviračių infrastruktūrą. Pritarta būtinybei rengti architektūrinį projektą saugiai pervažiuoti po Savitiškio gatvės tiltu.

„Pritariu Alfonso Barausko ir kitų dviratininkų idėjai pravažiavimą daryti po tiltu įrengiant mažą apžvalgos aikštelę. Iš čia atsivertų vaizdas į užtvankoje susidarantį upės krioklį, gražią upės vagą. Galbūt galime pasitelkti į pagalbą jaunuosius architektus, kurie turi daug idėjų ir galėtų parengti architektūrinį projektą“, – sakė jau su VGTU architektūros studijų vadovais apie miesto probleminių vietų architektūrinį projektavimą taręsis meras.

Kviečiame visus turinčius idėjų, siūlymų ar pastabų rašyti darbo grupės koordinatorei Nijolei Janėnienei el. paštu nijole.janeniene@panevezys.lt. Visos idėjos bus aptartos darbo grupėje, kurią sudaro dviračių klubo „Dviračiai“, juvenologų klubo „Atgaiva“, Kraštotyros muziejaus, G.Petkevičaitės-Bitės bibliotekos, UAB „Panevėžio gatvės“, V. Žemkalnio gimnazijos, Tarybos ir visuomenės atstovai, Savivaldybės Ekologijos, Ryšių su visuomene, Investicijų skyrių bei sporto specialistai.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: