Meras nepatenkintas komunalininkų darbu

Šiukšlių rūšiavimo problema tebėra aktuali. Neseniai rašėme, kad UAB „Kupiškio komunalininkas“ darbuotojai atsisako tuštinti konteinerius, jei juose randa biologiškai skaidžių atliekų. Tai kelia žmonių pasipiktinimą. Apie tai, kaip ketinama spręsti atliekų rūšiavimo reikalus, pasikalbėjome su rajono vadovu Dainiumi Bardausku.

Kaip vertinate komunalininkų iniciatyvą nebevežti atliekų, jei bendro naudojimo konteineriuose yra biologiškai skaidžių atliekų?

Reikia pripažinti, kad ši iniciatyva – ne pačių komunalininkų. Tą vykdyti numatė rajono Savivaldybės vadovybė. Deja, Kupiškio rajone žmonės labai nerūšiuoja buitinių atliekų. Kebli situacija susidaro, tačiau ne jie dėl to kalti – gyventojai galbūt rūšiuotų, bet nėra kur. Kiti gali rūšiuoti, bet to nedaro. Ypač nerūšiuojamos tos atliekos, kurios tinka kompostuoti – obuoliai, nupjauta žolė, lapai ir pan. Suprantu daugiabučių namų gyventojus, tačiau tikrai ne tuos, kurie gyvena kaimo vietovėje, individualiose valdose ir meta biologiškai skaidžias atliekas į konteinerius. Tai nėra gerai. Gauname informaciją iš komunalininkų, kad būtent rudens laikotarpiu, kai prasideda derliaus nuėmimas, obuolių metas, labai padaugėja išvežamų buitinių atliekų. Tai yra svoris, o tonos – tai pinigai.

Ar imamasi konkrečių priemonių skatinant žmones rūšiuoti atliekas?

Galbūt per mažai informacijos. Sutinku ir su tuo, kad ne visi gyventojai aprūpinami konteineriais. Tai bus daroma. Pastaruoju metu – rugsėjį, spalį žmonės galėjo užsisakyti ir įsigyti 300 konteinerių atliekoms kompostuoti. Jie visi išdalyti. Ir toliau nesustosime. Turiu priekaištų ir komunalininkams, pas mus dažnai viskas suprantama tiesmukai ir nebėra vietos improvizacijai. Jeigu yra nurodyta skatinti, kad į konteinerius nebūtų metamos biologiškai skaidžios atliekos, kurias galima kompostuoti, tai reikia pirmiausia su žmonėmis pašnekėti, išsiuntinėti priminimus ir pan. Tai yra operatoriaus, kuris atlieka šią paslaugą, funkcija. Tai nebuvo daroma, todėl natūraliai kyla žmonių pasipiktinimas. Komunikavimo su gyventojais trūksta.

Plačiau skaitykite „Kupiškėnų mintyse“

Jurgita BANIONIENĖ

kupiskenu_mintys


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite:

Leave a Reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *