Panevėžio rajono savivaldybės nuotr.

Meras P. Žagunis pasveikino šalies rekordininką

Panevėžio rajono savivaldybės meras Povilas Žagunis pasveikino Paįstrio Juozo Zikaro gimnazijos dvyliktos klasės mokinį Armandą Railą, sukūrusi unikalų dailės egzamino darbą, kuris ne tik sukėlė visuotinį susižavėjimą, bet ir pateko į Lietuvos rekordų knygą.

Dailės egzaminą laikyti pasirinkęs vaikinas iš nedidelės senos juodai baltos fotonuotraukos sukūrė vieno pirmųjų profesionalių Lietuvos skulptorių Juozo Zikaro portretą.

Modulinio origamio technika atliktas 212 cm x 150 cm dydžio paveikslas sudarytas iš 8 spalvų detalių, sunertų į vaizdą, perteiktą pikseliais. Šiam darbui atlikti prireikė 430 valandų. Panaudoti teko daugiau kaip 2 880 vienetų A4 formato popieriaus lapų. Kiekvienas lapas sukarpytas į 32 detales, o visos 92 169 detalės sulankstytos ir, nenaudojant klijų, sunertos į lankstinių mozaiką. Detalių gausa ir lėmė Lietuvos rekordą.

Pasigrožėti gimnazijos fojė sieną puošiančiu kūriniu atvykęs meras dėkojo abiturientui už neįtikėtinai kruopštų ir originalų darbą. Susižavėjimą išreiškęs savivaldybės vadovas vaikinui įteikė dovaną, palinkėjo sėkmės laikant brandos egzaminus bei renkantis tolimesnį gyvenimo kelią. Dovana – išmanusis telefonas – nupirktas už mero fondo lėšas.

Pagyrimo žodžių už savo kūrinį Armandas jau yra sulaukęs ir iš mokyklos bei Paįstrio kaimo bendruomenės, savo dailės mokytojo profesionalaus menininko Tomo Rudoko, žiniasklaidos ir net iš JAV gyvenančios skulptoriaus anūkės Eglės Marijos Zikaras. Su ja portreto atvaizdu per socialinius tinklus pasidalino A. Railos klasės auklėtoja Skaidra Čepelienė.

Jaunojo menininko sukurtas J. Zikaro portretas tapo išskirtine dovana Paįstrio Juozo Zikaro gimnazijai – čia gyvuoja tradicija, kad visi abiturientų dailės egzamino darbai lieka mokykloje ir papuošia jos erdves.

Panevėžio rajono savivaldybės informacija ir nuotraukos


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: