Meras pasveikino laureatus

Savivaldybės meras Povilas Žagunis priėmė ne tik mūsų šalyje, bet ir prestižinėse Europos scenose laurus skinančio Naujamiesčio kultūros centro varinių dūdų orkestro „Aukštyn“ atstovus.

Tokiam priėmimui buvo neeilinė proga. Remigijaus Vilio vadovaujamas orkestras, gavęs teisę Lietuvai atstovauti Vokietijoje, Freiburge, vykusiame 38-ajame Europos varinių dūdų orkestrų čempionate, iš jo parsivežė ypatingą apdovanojimą.

Orkestro solistė 16-metė Indrė Jonaitytė už talentingai atliktą korneto solo partiją garsiame prancūzų kompozitoriaus J. Žano-Baptisto Arbano kūrinyje „Briliantinė fantazija“ pripažinta geriausia čempionato soliste jaunimo kategorijoje iki 18 metų.

Susitikime su meru jaunoji muzikantė sakė, kad atlikti šį kūrinį buvo didelė jos svajonė. Perekšlių orkestro „Saulutė“, kuriame Indrė taip pat groja, užsakymu atlikta „Briliantinės fantazijos“ aranžuotė, ir talentingos kornetistės svajonė išsipildė.

Dviejų tūkstančių klausytojų salėje Freiburge Panevėžio rajono muzikantės atliekama solo partija sulaukė didžiausių ovacijų ir palankiausių vertinimų.

Meras pasveikino I. Jonaitytę, visą orkestrą ir nenuilstantį jo vadovą su puikiu pasirodymu, palinkėjo tolimesnės kūrybinės sėkmės ir gražių kūrinių.

Panevėžio Vytauto Mikalausko menų mokyklos auklėtinė I. Jonaitytė iš Vokietijos parsivežtą geriausios čempionato solistės taurę pasidės šalia anksčiau pelnytų apdovanojimų.

2013 m. Juozo Pakalnio jaunųjų atlikėjų konkurse ji pripažinta geriausia Lietuvos kornetiste savo amžiaus grupėje. Šiemet balandį Lietuvos varinių pučiamųjų orkestrų čempionate Indrei skirtas geriausio solisto titulas C brass kategorijoje.

Pučiamųjų muzikos puoselėtojas R. Vilys orkestro „Aukštyn“ dalyvavimą šiame čempionate Vokietijoje pavadino istoriniu.

Pasak jo, pasirodymas pasaulinio lygio salėje, kurioje groja geriausi Europos šalių varinių dūdų orkestrai ir kurioje bent tūkstantis klausytojų atliekamų kūrinių klausosi pasiėmę į rankas partitūras, orkestrui yra neeilinis išbandymas. Džiugu, kad jis buvo itin sėkmingas.

Meras pasidžiaugė, kad pučiamųjų orkestrų veikla rajone yra unikalus reiškinys ir turi gilias šaknis.

Panevėžio rajone orkestrą turi beveik kiekvienas didesnis miestelis.

P. Žagunio teigimu, tai duoda visokeriopą naudą. Muzikinė veikla skatina jaunimo užimtumą, ugdo jaunuosius talentus, kurie vėliau garsina gimtojo rajono ir šalies vardą toli už jos ribų.

Nors pučiamųjų orkestras yra nepigus menas, rajono savivaldybė šią veiklą skatina ir remia.

Daugkartinis šalies bei tarptautinių čempionatų dalyvis ir nugalėtojas orkestras „Aukštyn“ artimiausiu metu ruošiasi naujam pasirodymui. Netrukus jis vyks į Lenkiją dalyvauti XXIV tarptautiniame orkestrų festivalyje „Auksinė lyra“.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: