Meras priėmė savanorius

Panevėžio rajono savivaldybės meras Povilas Žagunis susitiko su rajono ugdymo įstaigose besidarbuojančiais savanoriais iš Ispanijos, Italijos, Austrijos, Vokietijos ir Prancūzijos.

Penki 18–26 metų užsieniečiai į Panevėžio rajoną rugsėjo 15 d. atvyko pagal ES Erasmus + programos Europos savanorių tarnybos projektą „Žingsnis vystymosi link“. Šiame tarptautiniame projekte dalyvauja trys rajono ugdymo įstaigos.

Dembavos lopšelyje-darželyje „Smalsutis“ savanoriauja 26 m. ispanas mokytojas Toribio Puig Francisco Borja ir šiemet mokyklą baigusi 18-metė Lilith Deborah Hildebrand iš Vokietijos, Velžio lopšelyje-darželyje – kultūros paveldą studijuojanti 23 m. Emanuela Corliano iš Italijos ir 18-metė Miriam Sabar iš Austrijos, Pažagienių mokykloje-darželyje – teisės bakalaurą įgijusi 24 m. Anais Tardieu iš Prancūzijos.

Savanoriai kartu su lopšelių-darželių bendruomenėmis dalyvauja ugdomojoje veikloje, įgyvendina projektus, padeda rengti metodinę medžiagą, patys mokosi lietuvių, o darželių bendruomenę moko savo gimtosios kalbos.

Savanorius į susitikimą su meru atlydėjo ugdymo įstaigų vadovės.

Meras domėjosi, kas savanorius paskatino imtis šios veiklos, kaip jiems sekasi adaptuotis naujoje aplinkoje, kokie įspūdžiai apie Panevėžio rajoną, ar nekyla sunkumų dėl skirtingų kultūrų, kalbos barjero ir kt.

Svečiai mielai dalijosi įspūdžiais. Italė Emanuela sakė, kad jai didžiausias iššūkis – išgyventi lietuvišką žiemą, tačiau šiuos nuogąstavimus slopina noras pažinti Lietuvos kultūrą, žmones, jų tradicijas. Todėl mergina pradėjo mokytis lietuvių liaudies šokių. Aplinkos grožiui neabejinga Emanuela sako susižavėjusi gražiomis ir spalvingomis velžiečių sodybomis.

Vokietė Lilith prisipažino, kad jai lengviausia bendrauti su vokiečių kalbą mokančia darželio auklyte, su tėvais ji susišnekanti angliškai, o iš vaikučių stengiasi išmokti lietuvių kalbą. Merginai patinka bendrauti su vaikais, dalyvaudama projekte savanorė tikisi atrasti savo pašaukimą ir apsispręsti, ar pedagogo profesija jai būtų tinkama.

Iš Vienos atvykusiai Miriam didžiausi iššūkiai – šaltas oras ir kalbos barjeras. Ji tikėjosi, kad sutiks daugiau angliškai kalbančių žmonių. Mergina ketina studijuoti anglų ir prancūzų kalbas, būti mokytoja. Tačiau prieš pasirinkdama studijas ji nutarė tapti savanore ir išbandyti darbą su vaikais.

Tuo tarpu prancūzų kalbą ir religijotyros mokslus baigusiam ispanui mokytojui Borjai bendravimas su vaikais – ne naujiena. Atvykęs į Panevėžio rajoną jis ir pats nelabai gerai mokėjo angliškai. Pagilinti šios kalbos žinias padėjo bendravimas su kolegomis savanoriais. Darželyje Borja labai susidraugavo su vienu berniuku, kuris neseniai su tėvais atostogavo Ispanijoje. Dabar jiedu bendrauja ispaniškai.

Dembavos lopšelio-darželio direktorė Daina Murauskienė džiaugėsi, kad savanoriai pagyvino įstaigos veiklą.

Velžio lopšelio-darželio direktoriaus pavaduotoja Renata Lukoševičienė sakė, kad su savanoriais mielai bendrauja ne tik vaikučiai, bet ir jų tėveliai. Savanoriai kvies juos mokytis anglų kalbos.

Didžiausią bendradarbiavimo su savanoriais patirtį turi Pažagienių mokykla-darželis. Pasak direktorės Vilmos Juozapavičiūtės-Kuprienės, jau anksčiau pas juos savanoriavo jaunuoliai iš Palestinos, Prancūzijos ir Ispanijos.

„Jeigu užsienio kalba nėra tikslas, o bendravimo priemonė, jokių sunkumų nekyla“, – sakė direktorė.

Rajono ugdymo įstaigose įgyvendinamą projektą „Žingsnis vystymosi link“ finansuoja Jaunimo tarptautinio bendradarbiavimo agentūra.

Projekto koordinatorė Rasa Visockienė sakė, kad pagrindinis projekto tikslas – jaunų žmonių mokymasis per patirtį, tarpkultūrinio mokymosi patirtis, pažintis su Lietuvos ikimokyklinio ugdymo sistema, savo šalies, kultūros pristatymas, įsitraukimas į vietos bendruomenės veiklą.

Savanorystės projektas rajone truks iki 2016 m. birželio 15 d.

Savivaldybės informacija


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite:

Leave a Reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *