Meras R. Račkauskas: darbų atlikta daug

Apie nuveiktus ir planuojamus darbus kalbamės su Panevėžio miesto meru RYČIU MYKOLU RAČKAUSKU.

Viešojoje erdvėje bandoma formuoti nuomonę, jog ignoravote Prezidentę Dalią Grybauskaitę jos vizito Panevėžyje metu…

Tai visiška netiesa. Pirmiausia Prezidentės vizito Panevėžyje nebuvo. Šalies vadovė lankėsi Panevėžio rajone, todėl aš negalėjau jos nei pasitikti, nei lydėti. Tai, gavęs atitinkamą informaciją, galėjo daryti nebent rajono meras. Antra, ir tai labai aiškiai išdėstė Prezidentės atstovė spaudai, vizitas buvo teminis, aplankytas karinis dalinys, o ne savivaldybių žinioje esantys objektai, todėl apie atvykimą ir nebuvo informuoti miesto ir rajono vadovai. Taigi visi teiginiai ir kaltinimai, kad šalies vadovė nebuvo tinkamai sutikta Panevėžyje, vertintini kaip grubi dezinformacija, kuria formuojama neigiama visuomenės nuomonė. Dezinformacijos skleidėjų pareikalauta ją paneigti.

Baigiantis metams, kokius galėtumėte išskirti svarbiausius darbus?

Darbų atlikta daug: naujai asfaltuotos ir tvarkytos gatvės bei šaligatviai, atnaujintos dvi mokyklos, baigiamas rekonstruoti Rožyno progimnazijos stadionas, pavyko užbaigti pėsčiųjų tilto modernizavimo ir Nevėžio upės valymo darbus, įgyvendintas Dailės galerijos priestato statybos projektas, išsaugota galimybė ateityje turėti „Rail Baltica“ krovinių terminalą, tam rengiama galimybių studija. Ryškiausiu darbu valdymo srityje galėčiau pavadinti Tarybos patvirtintą Savivaldybės administracijos optimizavimo planą. Panevėžiečiai vis dar neretai skundžiasi aptarnavimu Savivaldybėje, todėl pertvarkai keliamas tikslas – užtikrinti efektyvesnį darbą ir geresnę paslaugų gyventojams kokybę.

Dažnai susitinkate su miesto gyventojais?

Nuo kadencijos pradžios gyventojus priimu kiekvieną pirmadienį ir šios tvarkos neketinu keisti tol, kol bus norinčiųjų susitikti. Šių priėmimų metu bendravau su kone šimtu gyventojų. Aptariamų klausimų spektras labai platus – nuo žmonių tarpusavio nesutarimų iki miesto infrastruktūros klausimų ar visuomeninių iniciatyvų. Kiekvienas toks susitikimas naudingas, nes susitikus tiesiogiai greičiau sprendžiamos problemos, be to, atsiranda galimybė daugiau žinoti apie aktualiausias miestiečiams problemas.

Kokie svarbiausi darbai laukia kitais metais?

Metų pradžioje – atsakingo ir aiškius prioritetus turinčio biudžeto patvirtinimas bei sėkmingas administracijos pertvarkos įgyvendinimas. Svarbiausi laukiantys projektai: autobusų stoties su prieigomis, Skaistakalnio parko ir J. Janonio g. prieigų projektavimas, T. Moigio namų modernizavimo projektas, Dailės galerijos aktualizavimas. Be to, spręsime kitus plačią problematiką apimančius klausimus – nuo miesto infrastruktūros iki švietimo ir kultūros. Taigi laukia intensyvūs ir įdomūs metai.

Ko palinkėsite panevėžiečiams artėjančių švenčių proga?

Linkiu jaukumo ir kuo geriausių emocijų Jūsų namams. Linkiu geranoriškumo visiems, esantiems šalia. Puikių Jums ateinančių metų, tegul jie dovanoja džiaugsmą ir įgyvendintas svajones.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: