Meras su Rumunijos ambasadoriumi aptarė būsimą vizitą

Antradienį Panevėžio miesto meras Rytis Račkauskas, Panevėžio rajono mero pavaduotojas Antanas Pocius, Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų rūmų (PPAR) prezidentas Sigitas Gailiūnas bei generalinis direktorius Visvaldas Matkevičius susitiko su Rumunijos ambasadoriumi, J. E. Danu Adrianu Balanescu ir aptarė Panevėžio miesto, rajono savivaldybių bei Panevėžio PPAR delegacijos vizito į Rumunijos Maramurešo apskritį gaires.

„Panevėžio miestas pirmasis Lietuvoje pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Rumunijos apskritimi. Mums tai didelė garbė bei atsakomybė. Todėl norime surengti visavertį jūsų atstovų vizitą į Rumuniją. Noriu išgirsti jūsų pageidavimus ir norus, kuriuos perduosiu vietos vadovams ir į kuriuos bus atsižvelgta“, – sakė Rumunijos ambasadorius.

Panevėžio miesto meras R. Račkauskas tikisi, kad šis vizitas bus prasmingas ir naudingas abiem pusėms. „Rumunijoje lankysiuosi pirmą kartą. Bus malonu susipažinti su jūsų šalimi, savita kultūra, verslo ir kitais laimėjimais. Tikiu, kad vizitas padės pamatus aktyviam bendradarbiavimui kultūros, sporto ir kitose srityse, užsimegs perspektyvūs verslo kontaktai“, – sakė meras R. Račkauskas.

Panevėžio rajono mero pavaduotojas A. Pocius planuoja pasižiūrėti, kaip vystomas žemės ūkis, alternatyvūs verslai kaime, sprendžiamos socialinės bei emigracijos problemos, pasidalinti žemės ūkio, turizmo ir kt. patirtimi.

PPAR prezidentas S. Gailiūnas sakė, kad tikisi pasirašyti bendradarbiavimo ketinimų protokolą su Maramurešo prekybos ir pramonės rūmais.

Susitikime su Rumunijos ambasadoriumi kalbėta ir apie 2016 m. Panevėžyje planuojamas surengti Maramurešo apskrities dienas. Manoma, kad jos galėtų vykti pavasarį arba rudenį.

Vėliau D. A. Balanescu apsilankė AB „Linas“ ir UAB „Pluošto linija“.

Kvietimą atvykti į Rumuniją miesto bei rajono vadovai ir verslininkai gavo ambasadoriui viešint Panevėžyje šių metų gegužės mėnesį. Spalio 28-31 d. vyksiančio vizito Maramureše metu numatyta susitikimai su apskrities tarybos prezidentu bei atstovais, Prekybos ir pramonės rūmų, įvairių įmonių atstovais.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Sponsored video


Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: