Mero padėkos pusryčiai geriausiems Panevėžio rajono abiturientams (nuotraukos)

Mero padėkos pusryčiai geriausiems Panevėžio rajono abiturientams (nuotraukos)

1809
0
DALINTIS

Šiandien Bistrampolio dvare vyko tradiciniai Mero pusryčiai, skirti pagerbti pažangiausius Panevėžio rajono abiturientus. Į šventinį renginį pakviesti 22 gimnazistai, kurių valstybiniai brandos egzaminai įvertinti 86–100 balų.

Tai Velžio gimnazijos abiturientai Jokūbas Žižiūnas, Monika Blinstrubytė, Samanta Džiugaitė, Toras Maršalka, Gabija Maskvitytė, Jovita Šlamaitė, Ignas Motekaitis, Ramygalos gimnazijos abiturientai Lukas Keževičius, Kornelijus Malinauskas, Karolina Žukauskaitė, Austėja Vasiliauskaitė, Krekenavos Mykolo Antanaičio gimnazijos auklėtiniai Eglė Brandišauskaitė, Paulius Kavaliauskas, Gintarė Banaitytė, Tomas Oksas, Matas Račys, Aušrinė Čekytė, Neli Šaranovaitė, Nojus Šusterovas, Raguvos gimnazijos dvyliktokai Laura Krasuckaitė ir Tadas Šimkus bei Martynas Sabockis iš Naujamiesčio gimnazijos.

Šimtuku savo brandos atestatą papuošė M. Blinstrubytė, aukščiausiu balu išlaikiusi anglų kalbos valstybinį brandos egzaminą.

Meras Povilas Žagunis pasveikino puikių mokslo rezultatų pasiekusius abiturientus, įteikė jiems atminimo dovanas.

„Nesvarbu, kuriame krašte studijuosite ar dirbsite, svarbiausia, kad atrastumėte savąjį pašaukimą ir savąjį kelią. Šiuo metu vyksta Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuota akcija „Už saugią Lietuvą“. Linkiu tapti aktyviais jos dalyviais ir savo sugebėjimais, veikla, būsimu darbu kurti visokeriopą saugumą sau, savo šeimai ir visai Lietuvai, kokiame pasaulio krašte bebūtumėte“, – sakė meras.

Pažangiausius rajono abiturientus pasveikino Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Algirdas Kęstutis Rimkus.

Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė Ilona Čingienė apžvelgė valstybinių brandos egzaminų rezultatus.

Brandos egzaminus šiemet laikė 188 abiturientai, 53-mis daugiau nei pernai.

Bent vieną valstybinį brandos egzaminą laikė 181 abiturientas, pernai – 132 abiturientai. Kaip ir praėjusiais metais, daugiausia laikančiųjų buvo anglų kalbos – 129, matematikos – 106, lietuvių kalbos ir literatūros – 94, istorijos – 85 egzaminus.

Iš viso rajone šiemet laikyta 540 valstybiniai brandos egzaminų, sėkmingai išlaikyti 511. Aukščiausi įvertinimai (86–100 balų) gauti 33, pernai – 24.

Geriau nei šalies vidurkis – 100 proc. Panevėžio rajono abiturientai išlaikė anglų kalbos, fizikos, informacinių technologijų ir chemijos valstybinius brandos egzaminus.

Didesnis išlaikymo procentas nei pernai buvo lietuvių kalbos ir literatūros – 85 proc. (2016 m. – 81 proc.), anglų k. – 100 proc. (2016 m. – 92 proc.), biologijos – 98 proc. (2016 m. – 88 proc.), matematikos – 93 proc. (2016 m. – 86 proc.), fizikos – 100 proc. (2016 m. – 89 proc.), chemijos – 100 proc. (2016 m. – 78 proc.).

Geriausių rezultatų pagal išlaikymo procentą pasiekė Krekenavos Mykolo Antanaičio gimnazijos, Raguvos ir Smilgių gimnazijos abiturientai.

Daugiausia aukštų (86–100) balų gavo Velžio, Krekenavos Mykolo Antanaičio ir Ramygalos gimnazijų gimnazistai.

Tokiais balais įvertinos mokinių anglų kalbos, biologijos ir fizikos žinios.

Su aukštais pasiekimais abiturientus sveikino bei atminimo dovanėlėmis apdovanojo Seimo nariai Guoda Burokienė, Petras Nevulis, Antanas Baura, Savivaldybės tarybos Švietimo, kultūros, jaunimo ir savivaldos reikalų komiteto nariai Dalius Dirsė, Algimantas Birbilas, Lina Kairytė, Modesta Petrauskaitė.

Abiturientai buvo pakviesti pasidalyti savo sėkmės receptais. Vieni jų renginio dalyviams sukėlė nuostabą, kiti – smagų juoką, dar kiti netgi buvo palydėti aplodismentais.

„Noras užtikrinti savo finansinį statusą“, „Daug skaityti ir daug miegoti“, „Pozityvus požiūris ir šypsena“, „Nepersistengti“, „Gerai žinoti, ko nori“ – savo patirtimi dalijosi abiturientai.

Iškilmingi Mero pusryčiai tradiciškai baigėsi bendra fotosesija – įsiamžinimu Bistrampolio dvaro fone.


Savivaldybės informacija

NĖRA KOMENTARŲ

PARAŠYTI KOMENTARĄ

Komentarų sistema leidžia skaitytojams išsakyti savo nuomonę, pasidalinti įdėjomis, pateikti papildomos informacijos ar pasiginčyti su oponentais. Redakcija pasilieka teisę pašalinti skaitytojų vulgarius, skatinančius smurtą, įžeidžiančius, skatinančius tautinę, rasinę, religinę ar kitokią neapykantą ir grasinančius komentarus.