Mero pavaduotoja apsilankė Papilyje ir Kučgalyje

Spalio 17 dieną Savivaldybės mero pavaduotoja Astra Korsakienė su Biržų kultūros centro direktoriumi Romu Lesevičiumi lankėsi Papilyje ir Kučgalyje, domėjosi kultūros darbuotojų darbu ir darbo sąlygomis, kultūros darbuotoju poreikiu.

Papilio meno vadovė Vigilija Macienė papasakojo apie kultūrinę veiklą Papilio miestelyje, parodė puikiai sutvarkytą kultūros namų salę, kitas patalpas. Papilyje repetuoja keli meno mėgėjų kolektyvai: vokaliniai ansambliai „Rovėjūnės“ ir „Sentimentai“, folkloro ansamblis „Aguonėlas“, dramos grupė. Visi kolektyvai dirba gerai, dalyvauja šventėse ir konkursuose, koncertuoja Papilio meno mėgėjams. Visu etatu dirba tik pati V. Macienė, vadovaujanti „Rovėjūnėms“ ir „Aguonėloms“. A. Korsakienė padėkojo V. Macienei už kūrybišką ir nuoširdų darbą Kultūros namuose, taip pat – už savanorystė Papilio vaikų ir jaunimo dienos centre.

Kučgalyje mero pavaduotoja A. Korsakienė ir   Kultūros centro direktorius R. Lesevičius susitiko su jaunos Šiekštininkų bendruomenės aktyvu, domėjosi, kokia bendruomenės veikla, išgirdo apie daugybę jau įgyvendintų ir dar numatomų įgyvendinti sumanymų rengti originalius kultūrinius renginius, dalyvauti išvykose, mugėse, pristatyti savo kaimus ir kulinarinį paveldą, koncertuoti kituose rajono vietose ir pan.  Šiekštininkų bendruomenės žmonės parodė, kaip savo jėgomis susitvarkė patalpas kultūrinei veiklai, pasistatė lauko sceną, įsirengė pavėsinę renginiams. Pasakojo ir apie užsimezgusią draugystę su „Johanniter-Unfall-Hilfe“ labdaros organizacija iš Vokietijos, Noterdamo. Šiuo metu Šiekštininkų bendruomenė vienija 84 šio ir kitų aplinkinių kaimų žmones bei išeivius iš šio krašto. Šiekštininkų bendruomenės aktyvistai išsakė ir savo norą: bendruomenė kuria naujas renginių tradicijas, turi keletą kolektyvų, tačiau meno vadovė dirba už ačiū. Bendruomenė norėtų, kad savo sugebėjimus įrodęs žmogus būtų įdarbintas kaip Kultūros centro darbuotojas.

Kučgalio bendruomenės namuose A. Korsakienė ir R. Lesevičius susitiko su Kučgalio bendruomenės atstovais ir pirmininku S. Valiuku. Nors svečių tikslas buvo pamatyti, kokiomis sąlygomis dirba kultūros darbuotoja, sužinoti, kokie kolektyvai čia veikia, kokie renginiai vyksta, Kučgalio bendruomenės pirmininkas ir kiti aktyvistai daugiau liejo savo nuoskaudas. Kučgalio bendruomenės pastate besiglaudžianti kultūros centro darbuotoja Janina Einorienė yra sukūrusi dramos kolektyvą, čia veikia kapelytė, vokalinis ansamblis. Kultūros darbuotoja dirba prastomis sąlygomis: jos kabinetas nešildomas, o remonto prašančią salę pašildo ketaus krosnis. Apie geresnes sąlygas Kučgalio bendruomenės aktyvas nekalbėjo: pastaruoju metu projektuose nedalyvauja, nes sudėtinga parengti paraiškas ir pagrįsti išlaidas. Anot S. Valiuko, bendruomenių veikla visur priblėsusi. A. Korsakienė padėkojo J. Einorienei už nuoširdų darbą nelengvomis sąlygomis, o bendruomenės aktyvistams pabrėžė: bendruomenės ateitis yra pačių bendruomenės narių rankose ir niekas bendruomenei nenurodys, kaip dirbti, kokių rezultatų siekti. Tik bendruomenės nariai gali spręsti, ar bendruomenė jiems reikalinga.

Biržų rajono savivaldybės informacija


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: