Mero sveikinimas Lietuvos įstojimo į Europos Sąjungą proga

Mieli panevėžiečiai,

Jau 11 metų esame Europos Sąjungos dalimi. Mūsų narystė ir pasiekimai per šiuos metus – tai sėkmės pavyzdys šalims, dar tik siekiančioms įstoti į europietiškų valstybių klubą.

2004 m. gegužės 1 d. įvykęs prisijungimas prie Europos Sąjungos Lietuvai buvo didelis postūmis įtvirtinant demokratijos ir laisvės principus ne tik šalies, bet ir kiekvieno žmogaus kasdieniame gyvenime, galimybę laisvai keliauti, mokytis dirbti visoje Europoje.

Narystė aljanse mums neįkainojama, įgyvendinant žmogaus teises, stiprinant valstybingumą ir saugumą, užtikrinant ekonominį augimą.

Pilnavertę narystę Europos Sąjungoje šiemet įtvirtinome dar kartą – tapome euro zonos nariais. Daugeliui mūsų buvo gaila atsisveikinti su širdžiai mielu litu, tačiau įsiliejimas į euro zoną atveria mūsų šaliai dar didesnes perspektyvas, dar didesnį investuotojų pasitikėjimą ir susidomėjimą Lietuvą, o tuo pačiu ir Panevėžiu.

Per ateinančius kelerius metus, įsisavindami 2014-2020 metų finansinės perspektyvos lėšas, skirtas Panevėžiui, galėsime dar kartą įsitikinti aiškiai matoma Europos Sąjungos nauda.

Sutvarkysime viešąsias miesto erdves, aikštes ir parkus, sukursime tokį miesto veidą, kuris bus jaukus panevėžiečiams ir patrauklus miesto svečiams.

Todėl sveikinu Jus visus, su vienuolika metų Europos Sąjungoje, su tuo, jog vienuolika metų esame grįžę į Europos valstybių šeimą.

Gražios šventės!

 


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: