Merui – tylus įsižeidusių oponentų kerštas

Ketvirtadienį vykusiame Biržų rajono savivaldybės tarybos posėdyje politikų dauguma nepritarė administracijos direktoriaus kandidatūrai.

Atmestą savivaldybės administracijos direktoriaus kandidatūrą galima laikyti pirmu politiniu oponentų spyriu tiesiogiai išrinktam merui. Posėdyje dalyvavo 24 tarybos nariai. Trūko vienintelio socialdemokrato Daliaus Jakubėno, kuris išvyko atostogauti. Tik 9 iš jų balsavo už tai, kad savivaldybės administracijos direktoriumi taptų architektas Rimantas Pauža.

Kandidatūrai pritarusiųjų skaičius leidžia manyti, kad už mero Valdemaro Valkiūno pasirinktą administracijos vadovą balsavo aštuoni taryboje esantys respublikonai ir vienas kitos partijos narys.

Logika sako, kad septyni balsavusių „prieš“ ir septyni pritarimo neišreiškusių politikų balsai priklauso penkias vietas taryboje turintiems konservatoriams, dviem jų frakcijoje prisiglaudusiems politikams iš Liberalų sąjūdžio ir Centro partijų sąrašo, posėdyje dalyvavusiems dviem socialdemokratams ir „valstiečių“ penketukui. Vienas balsavimo biuletenis buvo pripažintas negaliojančiu.

Direktoriaus kandidatūra atmesta be argumentų

Tai, kad siūlomo direktoriaus kandidatūra buvo atmesta be argumentų, paliudija sklandžiusią žinią apie konservatorių ir „valstiečių“ neva įvykusį susitarimą blokuoti direktoriaus skyrimą ir taip paerzinti merą V. Valkiūną. Balsavimo rezultatai rodo, kad prie Irutės Varzienės, Viktoro Rinkevičiaus vadovaujamų frakcijų pasirinkimo, ko gero, prisijungė ir Audronės Garšvaitės „diriguojami“ socialdemokratai.

Už slapto balsavimo pasislėpę žmonių išrinktieji drąsiai atmetė kandidatūrą, kuri atrodė nepalyginama su ankstesniais administracijos vadovais. Palyginimas – ne pastarųjų naudai.

„Jiems iki šito direktoriaus – šviesmečiai“, – taip posėdžio dalyviai vertino kai kurių tarybos senbuvių klausimus kandidatui.

Išsakyti argumentų, kodėl balsuos prieš arba už siūlomą kandidatą nepanoro nė vienas politikas. Vienintelis „valstietis“ Audrys Šimas išsakė neapsisprendžiantis, ar pasitikėti žmogumi, anot politiko, nežinia dėl ko atvykusiu iš Kazlų Rūdos. A. Šimui neaiškūs kandidato ryšiai su meru.

Klausinėjo ir guodėsi

Šiaulių savivaldybės vyriausiojo architekto pavaduotoju, Panevėžio miesto vyriausiuoju architektu aštuonerius metus dirbęs, vėliau privačia architekto praktika vertęsis, o pastaruosius dvejus metus Kazlų Rūdos savivaldybėje vyriausiojo architekto pareigas ėjęs R. Pauža ilgai atsakinėjo į biržiečių politikų klausimus. Nors ne visi jie rodė tarybos senbuvių savivaldos išmanymą, kandidatas atsakymus pateikė solidžiai ir pagarbiai. Frakcijų pirmininkai I. Varzienė ir V. Rinkevičius turėjo priekaištų kandidatūrą teikiančiam merui V. Valkiūnui dėl valdžios komandos sudarymo.

Buvusi merė konservatorė kalbėjo, kad pasiūlymai dirbti kartu išgirsti Papilio turguje ir vaistinėje. Socialdemokratų frakcijos pirmininkė A. Garšvaitė taip pat norėjo žinoti, kas užims administracijos direktoriaus pavaduotojo postą. „Valstiečių“ lyderis V. Rinkevičius priekaištavo merui, kad šis apgavo rinkėjus, nes direktoriumi nesiūlo Vyto Jarecko. Priminė, kad toks V. Valkiūno pažadas buvęs rinkimų metu. V. Rinkevičius klausė, kodėl neteikiama mero pavaduotojo kandidatūra.

Meras V. Valkiūnas atsakė, kad dėl mero ir administracijos direktoriaus pavaduotojų nuolat vyko tarimasis su taryboje savo atstovus turinčiomis partijomis.

Pasak mero, ir pats V. Rinkevičius tik neseniai pasakęs apie partijos narių atsisakymą užimti siūlomą postą. Anot mero, V. Jarecko kandidatūra į administracijos direktoriaus pareigas buvo minima kaip viena iš galimų, o ir pats miesto seniūnas keisti pareigas neišreiškęs noro.

Politikai klausinėjo apie galimus įtarimus korupcija, nors visi turėjo Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) pateiktą pažymą apie nepriekaištingą R. Paužos reputaciją.

„Aš net baudos už greičio viršijimą nesu gavęs“, – teigė pretendentas. Jis kantriai atsakinėjo į pasikartojančius klausimus apie STT, ryšius su Kazlų Rūda ir meru V. Valkiūnu.

Politikai išgirdo, kad į direktoriaus pareigas pretenduojantis R. Pauža itin vertins tarnautojų gebėjimą dirbti kūrybiškai.

„Turiu pažinti žmones, įsitikinti, kad jie gali dirbti kūrybiškai. Tai yra gebėti ieškoti sprendimų, o ne būdų, kaip ko nors nedaryti“, – kalbėjo patirtį savivaldoje turintis architektas.

„Kelią nueina einantys. Leiskite jam dirbti“, – tarybos narių prašė meras V. Valkiūnas.

Deja, nei pretendento į direktoriaus pareigas patirtis, nei jo gebėjimas dėstyti mintis neįtikino Biržų rajono savivaldybės politikų daugumos. Savo balsavimu jie pasirinko stabdymo kelią.

„Sprendimas atmestas. Apie kitą posėdį dėl direktoriaus skyrimo informuosime vėliau“, – ramiai pranešė posėdžio pirmininkas V. Valkiūnas.

 

Alfreda Gudienė

Nuotraukoje:Architektas Rimantas Pauža kantriai atsakinėjo į besikartojančius politikų klausimus.

siaures_rytai


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: