Bendruomenės naujienosReporteris

Mes kiekvienas turime savo Lietuvą

Artėjant Kovo 11-ajai, Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai, Panevėžio „Ąžuolo“ progimnazijos mokiniai kiekvienas sau ieškojo atsakymo į klausimą – kas man yra laisvė? Jaunajai kartai, nedalyvavusiai tuose šaliai svarbiuose įvykiuose, nepatyrusiai nelaisvės, sunku įvertinti laisvę. Todėl patriotinių idėjų mokiniai semiasi ne tik iš vadovėlių, mokytojų ar tėvų prisiminimų, bet ir dalyvaudami įvairiuose renginiuose, skirtuose šiai svarbiai datai paminėti. Būtent jie skatina didžiuotis Lietuva, reikšti meilę ir pagarbą gimtajai kalbai, kultūrai.

Tokių renginių buvo gražių ir prasmingų : mokyklos 5-6 klasių merginų ansamblis dalyvavo Dainų festvalyje, skirtame Nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti, M. Karkos pagrindinėje mokykloje. 7a klasės mokinė Dominyka Kairytė lietuvių liaudies kūrybos atlikėjų konkurse „Tramtatulis 2017“Panevėžio miesto atrankiniame ture buvo tarp geriausių ir pateko į Regiono turą. Mūsų mokyklos mokiniai ir mokytojos prieš artėjančią šventę nepamiršo ir mažiausių savo kaimynų- darželinukų. Mokytojos Aušra, Laima, Lina su savo mokiniais aplankė l/d „Vyturėlis“ auklėtinius ir pasveikino pačių pagamintomis dovanėlėmis.

Artėjančios šventės pagrindiniu akcentu Panevėžio „Ąžuolo“ progimnazijoje buvo vykęs koncertas „Kaip surasti Lietuvą?“ Buvome pasikvietę l/d „Aušra“, „Diemedis“ vaikučius ir jų auklėtojas. Mūsų mokyklos mokiniai, stebėjo literatūrinę- muzikinę kompoziciją. Visi šie renginiai padeda suprasti, kad kiekvienas turime savo Lietuvą giliai širdyje. Tą jausmą kiekvienas supranta ir išreiškia skirtingai, tačiau visus vienija tai, jog iškovota laisvė leidžia kiekvienam būti savimi, užsiimti mėgstama veikla, džiaugtis ir didžiuotis, jog esi lietuvis . O tai ir yra laisvė.

Toks laisvės supratimas mokinius įpareigoja dalintis ir džiaugtis vienas kito sėkme, būti gerais vienas kitam, tik tada pelnytai galėsime vadintis Nepriklausomos Lietuvos piliečiais, o Lietuvą kiekvienas turėsime tokią, kokią patys savyje susikursime.

Panevėžio „Ąžuolo“ progimnazijos lietuvių kalbos mokytoja A. Pakeltienė

Siūlome perskaityti

Panevėžio naujienos

Aukštaitijos naujienos

Komentarai

Lietuvos naujienos

Kultūros naujienos

Laisvalaikis

AINA TV

Istorijos puslapiai

Bendruomenės naujienos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Komentarų sistema leidžia skaitytojams išsakyti savo nuomonę, pasidalinti įdėjomis, pateikti papildomos informacijos ar pasiginčyti su oponentais. Redakcija pasilieka teisę pašalinti skaitytojų vulgarius, skatinančius smurtą, įžeidžiančius, skatinančius tautinę, rasinę, religinę ar kitokią neapykantą ir grasinančius komentarus.