Mes prisimename

Sausio 13-oji – Laisvės gynėjų diena. Panevėžio Margaritos Rimkevičaitės paslaugų ir verslo mokyklos bendruomenė kartu su visa Lietuva pagerbė už šalies laisvę 1991-ųjų sausį kovojusius ir gyvybę paaukojusius žmones.

Iš pat ryto, 8 valandą, prasidėjo pilietinė akcija „Atmintis gyva, nes liudija“. Mokiniai kartu su mokytojais languose įžiebė žvakutes, vienybės ir atminimo simbolius. Degančios liepsnelės priminė šios istorinės dienos svarbą.

Prie degančio laužo dar kartą visi prisiminė žmones, paaukojusius gyvybę, suteikusius mums Viltį į ateitį žengti Laisvės keliu. Tyliai visi klausė pagarbiai tariamų 14 pavardžių. Mirtis prieš dvidešimt šešerius metus šventė tik laikiną pergalę. Laisvės Gynėjai gyvi mūsų širdyse, mūsų atmintyje. Tradiciškai Sausio 13 –osios skverelyje buvo padėtos gėlės, uždegtos atminimo žvakelės. ,,Laisvės idėja visada gyva. Žmogus turi pažinti gyvenimą, gyventi savo gimtinėje, o svarbiausia visur ir visada išlaikyti orumą, pagarbą ir meilę gimtajam kraštui“,- teigė mokyklos direktorius Tautvydas Anilionis pasakodamas savo prisiminimus, patirtį, išgyvenimus. Jis pasidžiaugė, kad vadovauja tokiai mokyklai, kuri, ko gero, vienintelė Lietuvoje yra dalyvavusi visuose ,,Gyvybės ir mirties keliu‘‘bėgimuose ir patikino, kad tikrai juose dalyvaus ir ateityje . Bibliotekoje buvo paruošta spaudinių paroda, eksponuojama mokytojo V. Žemėčio surinkta istorinė medžiaga tradicinio bėgimo ,,Gyvybės ir mirties keliu“, skirto žuvusiems už Lietuvos laisvę kovotojams atminti, mokyklos fojė puošė mokinių piešiniai ir fotografijos, skirtos Laisvės gynėjų dienai .

Šventinių renginių ciklą ,,Mes prisimename“ vainikavo tradicinis pagarbos bėgimas ,,Gyvybės ir mirties keliu“. Bėgimo dalyviai finišo liniją kirto skambant legendinėms dainoms apie laisvę. Jiems įveikti reikėjo 9 km ilgio trasą. Šiuo bėgimu išreiškiama pagarba, žuvusiems Lietuvos laisvės gynėjams atminti. Taip pat aplankėme Televizijos bokšto muziejų, pagerbėme žuvusiųjų atminimą prie Radijo ir Televizijos pastato naujai pastatyto paminklo, pabuvojome Seimo rūmuose.

Esame dėkingi už nuoširdžią ir informatyvią ekskursiją Seimo nario Bronislavo Matelio patarėjai Rolandai Kemeklienei.

Rasa Lazauskienė, J. Rutkauskaitė


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: