Metalo konstrukcijų gamyba – įmonių variklis

Metalo pramonės įmonės išgyvena sėkmingiausius laikus ir savo klientams gali pasiūlyti platų prekių ir paslaugų paketą. Vienos populiariausių paslaugų – metalo konstrukcijų gamyba, kuri sudaro didžiąją dalį visų įmonių produkcijos. Lietuviškų metalinių gaminių pavadinimų yra tikrai gerokai daugiau negu gyventojų, o gaminama viskas: nuo mažiausių detalių, skirtų mašinų gamybos įrangai, medicinos prietaisams, iki dalių laivams ir traukiniams – tokios į paprastą vilkiką netelpa, o šalia jų žmogus atrodo nykštukas. Smulkiųjų Lietuvoje pagamintų metalinių detalių eksportas į Vakarų Europos šalis kiekvienais metais vis didėja ir siekia reikšmingą dalį visų gaminių pardavimų. Susidomėjimą lietuviška produkcija bei kokybės, gamybos greičio ir paklausiomis kainos rodiklių įvertinimą rodo ir stambiausių užsienio koncernų atėjimas į lietuvišką verslą. Ne viena lietuviška įmonė gali džiaugtis solidžiais didžiausių užsienio koncernų užsakymais bei ypač išaugusiomis veiklos apimtimis. Įmonių vadovai jau seniai įsitikimo, kad norint užsitikrinti užsienio partnerių pasitikėjimą bei norint gauti gerus užsienio kompanijų užsakymus, privalu įvykdyti keturis svarbiausius reikalavimus: gaminti tik kokybiškai, laiku, lanksčiai ir už konkurencingą kainą. Bet verslas veikia ir Lietuvoje, ypač statybos bei inžinerijos sektoriuose.

Civilinės ar pramoninės inžinerijos objektų statybose pasitelkiamos įvairios konstrukcijos, dažniausiai – metalinės. Jų paklausa šiandien nuolat auga – viena vidutinio dydžio įmonė kas mėnesį gali pagaminti apie 200 tonų konstrukcijų iš metalo – vidutiniškai po 6 tonas kasdien – lygiai tiek, kiek sveria 2–3 lengvieji automobiliai. Metalinės konstrukcijos plačiai panaudojamos dėl įvairių priežasčių, kurių pagrindinės: patvarumas, atsparumas, tvirtumas, platus pritaikymas bei ekonomiškumas.

Metalai bei jų lydiniai yra skirstomi į tris pagrindines grupes: spalvotuosius, brangiuosius ir juoduosius. Pastarieji dažnai naudojami civilinėje ar pramoninėje inžinerijoje. Juodieji metalai – tai geležis, jos lydiniai su anglimi bei kitais metalais. Natūralią geležį yra itin sunku išgauti, todėl populiariausi yra geležies bei kitų priemaišų lydiniai, pavyzdžiui, plienas ar ketus. Šie metalai yra ypatingai tvirti, todėl iš jų gaminamos ir metalo konstrukcijos. Dirbama su plienu, tačiau norint išgauti reikiamą profilio plotį, ilgį ar unikalią formą, pasitelkiami tokie apdirbimo metodai kaip pjaustymas, lenkimas, karpymas, šratavimas metalo abrazyvu, virinimas, gruntavimas, dažymas, džiovinimas kaitinimo kameroje. Metalo konstrukcijos specialiai apdirbamos siekiant apsaugoti metalą nuo korozijos – irimo dėl cheminės ar fizikinės sąveikos su aplinka. Deramas pasiruošimas montavimui, užtikrina objekto kokybę, lemiančią jo ilgaamžiškumą. Metalo konstrukcijų gamyba – atsakingas ir daug įgūdžių reikalaujantis darbas, preciziškai laikantis užsakovo pageidavimų bei metalo apdirbimo standartų, kurie atitinka aukščiausius lūkesčius. Metalinės konstrukcijos pritaikomos praktikoje tik parengus gerą, detalų projektą bei pasitelkiant profesionalų atliekamą darbą, kuris yra ypatingai tikslus, reikalaujantis aukščiausios kvalifikacijos, patirties ir naujausių žinių. Speciali kokybės kontrolės programa leidžia sekti darbų progresą, jų kokybę, kiekviename etape, todėl pagamintos metalinės konstrukcijos yra patikimos, tai ilgaamžis tvirtumo ir kokybės garantas.

Daugiau informacijos – butina.lt


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: