Lietuvos naujienos - Verslas - 2021-03-28

Metalo valcavimas – keičia formą ir matmenis

Metalo valcavimas yra vienas iš esminių būdų, kuriuo galima suteikti metalui reikiamą formą ir matmenis. Tai yra gan sudėtinga, specialaus pasirengimo ir technologinių žinių reikalaujanti metalo apdirbimo pramonės šaka, užimanti savitą` nišą nūdienos metalo apdirbimo paslaugų rinkoje. Šiems procesams yra būtina speciali įranga, volai, patyręs ir specifinių žinių turintis personalas. 

Kinta savybės

Naudojant elektronika valdomas hidraulines ir mechanines technologijas, galima išgauti itin kokybišką metalo lakštų formą. Nenuostabu, kad metalo valcavimas yra vienas iš plačiausiai naudojamų metalo apdirbimo būdų. Metalo valcavimo esmė – plastinė metalo deformacija, besisukančiais masyviais velenais. Metalo valcavimas ypatingas tuo, kad valcuojant metalo plokštė yra perleidžiama per tris velenus, kurie sukasi ta pačia, o kartais skirtingomis kryptimis. Metalą veikia didelė spaudimo jėga, todėl jis susilanksto reikiamu kampu ar kryptimi. Perleidus metalo lakštą pro skirtingomis kryptimis besisukančius velenus, išgaunamas norimos formos, pločio, mastelio lenkimas. Trys apvalūs volai, priklausomai nuo to, koks profilis lenkiamas, sulenkia profilį ar vamzdį norimu kampu bei spinduliu. Metalo valcavimasleidžia pakeisti metalo ruošinių formą ir matmenis, kinta metalo mechaninės, fizikinės ir cheminės savybės. Išgaunami tikslūs, kliento poreikius atitinkantys, metalo lakštų matmenys, reikiama paviršiaus kokybė.

Atsparūs statiniai

Metalo valcavimas unikalus procesas, kurio metu metalas deformuojasi, bet nesuirsta. Daugeliu atveju, valcuojant metalas yra kaitinamas, tai padidina jo plastines savybes. Mažo diametro gaminiai, vamzdžiai valcuojami šaltuoju būdu. Valcuotas metalas yra paklausus monolitinio būsto statybose, kur labai reikalinga iš valcuoto metalo gaminama armatūra, naudojami ir kiti elementai. Dažnai gaminamos metalo konstrukcijos, palaikančios santvaros. Sutvirtintos valcuoto metalo jungiamosios detalės padidina statinių tvirtumą, gelžbetonio konstrukcijų statiniai yra atsparūs vėjo gūsiams, žemės drebėjimams. Valcuoti galima juodąjį metalą, nerūdijantį plieną ir spalvotąjį metalą. Juodieji metalai plačiai naudojami mašinų gamybos, žemės ūkio, gynybos sektoriuose. Tai daugelio pramoninių ir statybinių konstrukcijų pagrindas. Šalto valcavimo, nerūdijančio plieno vamzdžiai ar kiti gaminiai plačiai naudojami ir naftos, chemijos, medicinos  pramonėje.

Nerūdijantis plienas

Metalo valcavimo technologiniai procesai leidžia reguliuoti besisukančių volų atstumą ir kryptį. Priklausomai nuo ritinių kalibravimo, valcuoto gaminio skerspjūvio ir išilginio pjūvio metalo ruošinio forma gali būti skirtinga. Tokiu būdu gaunami lakštai, plokštės, juostos, folija, valcuoti profiliai, periodiniai profiliai, sulenkti profiliai, loveliai, kampai, apvalios ar stačiakampio formos detalės, armatūra. Valcuotos nerūdijančio plieno detalės naudojamos aviacijoje, medicinos inžinerijoje ir architektūroje. Produktai pagaminti iš titano, aliuminio, vario, bronzos, cinko ir alavo, klasifikuojami, kaip spalvotojo metalo gaminiai. UAB „Politeca“ klientų pasitikėjimą pelnė dėl  šalto vamzdžių ir kvadratinių profilių metalo valcavimo, kurio metu norimas ruošinys įgauna ovalią arba apvalią formą. Būtent tai labai paklausu kuriant modernų interjerą. Valcuoti juodo ir nerūdijančio plieno, aliuminio, žalvario ir vario profiliai  pritaikomi įvairių baldų elementų, vidaus ir lauko laiptų rėmų, turėklų, arkų ar daugybės kitų gaminių gamyboje. UAB „Politeca“ garantuoja, kad gaminys bus išgaunamas tikslaus dydžio ir formos, todėl nesusidursite su problemomis toliau apdirbant ir jungiant vamzdžius. Metalo valcavimas – estetika ir ilgaamžiškumas,  metalo sėkmės garantija ir patikimumas Jūsų projektams.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: