Mieste baigiama žemės reforma

Panevėžio miesto meras Rytis Račkauskas ir administracijos direktorius Tomas Jukna susitiko su Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT) direktore Daiva Gineikaite.

NŽT direktorė informavo apie žemės reformos eigą Panevėžyje. Šiuo metu mieste suformuota daugiau sklypų, nei yra pretendentų į juos. Nuosavybės teisėms atkurti pateikti 174 sklypai, o eilėje juos gauti liko tik 132 žmonės.

„Nors ir nelengvai, Panevėžyje žemės reforma artėja link pabaigos. Pagaliau bus atstatytas teisingumas ir žmonėms grąžinta tai, kas jiems teisėtai priklauso ir sovietinės okupacijos metu buvo atimta. Tikiuosi, artimiausiu metu žemės reforma mieste bus baigta“, – sakė meras Rytis Račkauskas.

„Panašu, kad žmonės lūkuriuoja, neskuba rinktis ir mano, kad bus pasiūlyta dar daugiau sklypų, galbūt geresnėje vietoje ir pan. Į mūsų kvietimus pasirinkti žemę gyventojai reaguoja vangiai. Pastarąjį kartą iš 25 kviestųjų atvyko tik 14, sklypus pasirinko 12. Tokiais tempais reformos dar ilgai nebaigsime. Siūlau gyventojams aktyviau rinktis siūlomus sklypus. To nepadarius teks priimti sprendimus dėl kompensavimo pinigais ir taip vieną kartą padėti tašką. Anksčiau ar vėliau tokiu būdu ir bus užbaigta žemės reforma“, – sakė D. Gineikaitė.

Administracijos direktorius T. Jukna pasidžiaugė galimybe susitikti asmeniškai ir išreiškė pageidavimą dėl glaudesnio bendradarbiavimo ir operatyvesnio problemų sprendimo: „Šiuo metu sprendžiame žemės panaudos klausimus dabartinės motokroso trasos bei „Ekrano“ marių teritorijų. Pastaroji tinkama laisvalaikio ir pramogų zonai įrengti, tad tikimės, kad tarnyba tam pritars. Tai būtų tiesioginė parama sprendžiant mums ir mūsų gyventojams aktualius klausimus“.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite:

Leave a Reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *