Mieste skelbiama akcija: „Panevėžieti – nešiukšlink!“

Mieste stebima tendencija, kad vis daugiau didelių gabaritų atliekų paliekama prie daugiabučių namų buitinių ir rūšiavimui skirtų atliekų konteinerių. Tokie veiksmai yra draudžiami – nuo šiol apie tai primins ir informaciniai stendai atliekų konteinerių aikštelėse.

„Šiais metais už Panevėžio miesto savivaldybės atliekų tvarkymo taisyklių pažeidimus nubausti 284 asmenys. Vienas iš itin dažnų pažeidimų – tai neteisingas didžiagabaričių atliekų išmetimas, tad raginame gyventojus laikytis reikalavimų ir tokias atliekas išgabenti į specialias atliekų aikšteles. Visi norime gyventi gražioje ir tvarkingoje aplinkoje – tad dėl to turime stengtis drauge“, – sako Panevėžio miesto savivaldybės administracijos direktorius Tomas Jukna.

Panevėžio miesto savivaldybėje veikia 3 specialios didelių gabaritų atliekų priėmimo aikštelės: Pilėnų g. 43, tel. 8 60 7777 60, Senamiesčio g. 114B, tel.: 8 645 14 091, 8 686 93 588, Savitiškio g. 8, tel.: 8 682 30 126, 8 620 33 874.

Į aikšteles Panevėžio miesto gyventojai nemokamai gali pristatyti šias atliekas: senus ir nereikalingus baldus, tekstilės gaminius, nenaudojamą buitinę techniką, lengvųjų automobilių padangas, žaliąsias atliekas (žolę, lapus, medžių ir krūmų šakas, augalų šaknis), antrines žaliavas ir pakuočių atliekas(makulatūrą, stiklą, plastmasę, metalus), statybines ir griovimo atliekas (butų, individualių namų remonto tvarkymo atliekos), buityje susidariusias pavojingas atliekas (akumuliatorius ir galvaninius elementus, gyvsidabrio lempas, dažų, lakų, tirpiklių atliekas ir jų tarą, asbesto atliekas ir kt.). Du kartus per metus pavojingos ir didelių gabaritų atliekos nemokamai renkamos iš individualių ir daugiabučių namų pagal iš anksto paviešintą atliekų surinkimo grafiką kurį galima rasti www.psa.lt ir www.panevezys.lt .

Atkreipiame dėmesį, kad praeitą savaitę Seimas priėmė administracinių nusižengimų kodekso pataisą, pagal kurią už prie šiukšlių konteinerių paliekamas didelių gabaritų atliekas ar kitus panašius pažeidimus gyventojai bus baudžiami griežčiau – pirmą kartą grės nuo 30 iki 140 Eur bauda, o ne įspėjimas, kaip galiojo iki šiol. Pakartojus pažeidimą gali būti taikoma bauda iki 600 Eur.

Užfiksavus pažeidimus, prašome kreiptis į Panevėžio miesto savivaldybės administracijos Teisės ir viešosios tvarkos skyrių, tel. 8 45 501 393, el. paštu viesojitvarka@panevezys.lt.

                      Komunikacijos skyrius


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: