Miesto ikimokyklinio ugdymo pedagogai dalinasi gerąja patirtimi

Smagu, kai miesto pedagogai susitinka ne tik aptarti svarbių metodinės veiklos klausimų, ugdymo naujovių, bet ir dalinasi gerąja patirtimi.

Vasario pabaigoje susibėgome netradicinėje mums aplinkoje – vaikų žaidimų studijoje „Elfėja“ , pasimokyti naujų lipdymo idėjų seminare „Lipdymas kitaip“, kurį mums pravedė Panevėžio lopšelio – darželio „Vaikystė“ auklėtoja Agnė Mačiulienė. Seminaro metu susipažinome su retai darželyje naudojama lipdymo medžiaga – polimeriniu moliu, kuris yra skirtas įvairių daiktų modeliavimui ir gamybai, iš jo nulipdyti daiktai yra ryškiaspalviai, patvarūs, gali būti naudojami kaip ugdymo priemonės, interjero detalės, puošmenos. Jis lengvai modeliuojamas, spalvos maišomos tarpusavyje, skirtumas tarp tikro molio yra, toks, kad jam iškepti pakanka vos 110 -130 0C temperatūros.

Rodos gražu, paprasta, taip miela, norisi ir pačiam greičiau pasiekti norimą rezultatą, tačiau tam reikalingas kruopštumas, kantrybė, kūrybiškumas. Agnės dėka susipažinome su naujomis lipdymo idėjomis, kurias būtinai panaudosime kasdieniniame ugdymo procese. Seminaro metu sužinojome, kaip patiems galima pasigaminti lipdymo priemonę iš medžiagų, kurias lengvai rasime beveik kiekvienuose namuose. Tai – šaltasis porcelianas. Iš jo taip pat galima nulipdyti įvairiausias puošmenas, dekoracijas, pagaminti daiktai džiūsta savaime ore, sudžiuvę primena porcelianą, kaulo dirbinius.   Šaltąjį porcelianą galima pasigaminti panaudojant kukurūzų krakmolą, gliceriną, kosmetinį kremą, lipalą. Gautas žinias parnešime į savo įstaigas, pasidalinsime su kolegėmis, lipdysime kartu su vaikais.  O vaiko rankose lipdymas daro stebuklus…

Dėkojame vaikų žaidimų studijai “Elfėja”, jos direktorei Laimai Bružienei už šiltą priėmimą, tikimės, kad tai ne paskutinis mūsų bendradarbiavimas, dar daug naujų idėjų ir projektų įgyvendinsime kartu….

 


Jolanta Obrikienė,

Panevėžio lopšelio darželio „Žvaigždutė“ auklėtoja metodininkė

 


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: