Miesto įmonės kviečiamos prisidėti kuriant pamokas moksleiviams

Žmogiškieji ištekliai – svarbiausias miesto konkurencingumo veiksnys, nulemiantis ir investuotojų pasirinkimą, kur investuoti, ir vietos darbdavių plėtros planus. Siekiant užtikrinti, kad specialistų pasiūla ir jų kompetencijos atitiktų darbo rinkos poreikius, svarbu stiprinti miesto ugdymo įstaigų ir verslo bendradarbiavimą. Vienas iš būdų tą padaryti – jau nuo pradinių klasių supažindinti moksleivius su įvairių miesto įmonių ir įstaigų veikla, tikslais, kasdienybe ir sprendžiamomis problemomis.

Įvertinusi poreikį ieškoti naujų, glaudesnių jungčių tarp miesto moksleivių ir verslo, Panevėžio plėtros agentūra kartu su Panevėžio švietimo centru jau antrą kartą organizuoja iniciatyvą „Pamokos matuojasi Panevėžį“. Jos metu mokytojai, bendradarbiaudami su mieste veikiančiomis  įmonėmis, kuria patirtinio mokymo(si) scenarijus, kuriuos vėliau pritaiko įvairių dalykų pamokose. Sukurtus scenarijus ir jų pritaikymo galimybes mokytojai pristato kolegoms, jie patalpinami pedagogų bendruomenei atviroje metodinės informacijos mainų platformoje.

Iniciatyvą kuruojanti Panevėžio plėtros agentūros verslo aplinkos projektų vadovė Monika Miniotaitė teigia, kad sukurti scenarijai neabejotinai praturtins įprastas pamokas.

„Su miesto ir jame veikiančių įmonių problematika susietas ugdymas yra įdomesnis ir efektyvesnis. Mokomoji medžiaga padeda moksleiviams mokytis ne tik iš vadovėlio, bet ir per patirtis –  susipažįstant su įmonių atstovais, sprendžiant jų siūlomus iššūkius. Įmonių pasiūlytas temas galima pritaikyti gvildenant matematinius uždavinius, mokantis sujungti elektros grandinę, atliekant cheminius matavimus ar gilinantis į sveikos gyvensenos principus. Kaip atrodys scenarijai priklauso tik nuo mokytojų ir su jais dirbančių įmonių atstovų fantazijos“, – sako M. Miniotaitė.

Šiuo metu vyksta iniciatyvos partneriais norinčių tapti įmonių registracija. Prisijungusių įmonių prašoma deleguoti po vieną atstovą, kuris konsultuos scenarijų kuriantį mokytoją, pristatys įmonės veiklą, suteiks galimybę joje apsilankyti.

„Tikimės, kad įmonės aktyviai jungsis ir padės kelti vaikų ir jaunuolių ugdymo ir profesinio orientavimo kokybę, paskatins moksleivius rinktis verslo poreikius atitinkančias profesijas, didžiuotis savo miestu ir svarstyti kurti jame karjerą“ – sako M. Miniotaitė.

Pirmajame iniciatyvos etape dalyvavo tokios miesto įmonės kaip „Aukštaitijos vandenys“, „Panevėžio stiklas“, „Automatikos sistemos“, „Burbuliukas ir Co“ ir kt. Susidomėjusios įmonės kviečiamos registruotis – su jomis susisieks ir išsamiau iniciatyvą pristatys jos kuratoriai.

Iniciatyva „Pamokos matuojasi Panevėžį“ yra Panevėžio miesto savivaldybės finansuojamo projekto „Atrasti Panevėžį: verslo aplinkos potencialas“ dalis. 


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: