Miesto ir rajono poliklinikos Galimybių paso neišduos

Nors vakcinavimo centruose bei kitose skiepų nuo COVID-19 vietose informuojama, kad galimybių pasą galima gauti iš e.sveikata per internetinę bankininkystę, Registrų centre ir pas šeimos gydytojus, tačiau pasirodo, jog sveikatos priežiūros įstaigos jokių galimybių pasų neišdavinėja. Jos gali išduoti tik vakcinavimo išrašus, kurie kaip medicininės pažymos yra mokami. Deja, ir patys medikai negali tvirtai pasakyti ar tokios pažymos turės tokią pat galią kaip ir galimybių pasai.

Panevėžio miesto poliklinikos direktoriaus Karolio Valantino telefonu pakalbinti nepavyko, nes kaip tyčia trečią mėnesio penktadienį jis turėjo tėvadienį. Poliklinikos vyriausioji slaugos administratorė Aurelija Petronienė patikino, kad poliklinika galimybių pasų neišduoda, o juos nemokamai galima atsisiųsti tik internetu arba gauti Registrų centre. Anot medikės, poliklinika gali išduoti tik europinį sertifikatą – taip vadinamą vakcinavimo išrašą, tačiau ši pažyma yra mokama ir pašnekovės žodžiais kainuoja kažkur 7 eurus. Paklausta, ar pažyma prilygs galimybių pasui, A.Petronienė šiek tiek padvejojusi atsakė, jog tai turėtų būti tolygūs dokumentai, nors ar taip bus iš tikrųjų ji prisipažino nežinanti.

Panevėžio rajono savivaldybės poliklinikos vyriausioji gydytoja Neringa Šinkūnienė sakė, jog poliklinika išduoda vakcinavimo išrašus, jų prašo gana daug pagyvenusių žmonių, o dėl jų išdavimo jokių problemų nebuvo kilę.

„Gydytojai skundėsi, kad šių pažymų prašo labai daug žmonių, tačiau šį darbą pavedėme slaugytojams, todėl gydytojams darbo nepadaugėjo. Be to, visame rajone turime padalinius kaip Ramygala, Krekenava, Naujamiestis. Tiesa, jie išrašus išduoda tik prie jų prisirašiusiems žmonėms“,- sakė N.Šinkūnienė bei pasitikslinusi nurodė, kad rajone pažymos kainuoja tik 2,80 euro, o dažnam pagyvenusiam žmogui jos išduodamos ir nemokamai.

Gintautas SUBAČIUS


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: