Miesto ir savivaldybės vadovams priekaištų nebeliko

Paskutiniame šios kadencijos Panevėžio miesto tarybos posėdyje politikai net įsijuosę, tačiau be jokių diskusijų tvirtino mero, savivaldybės administracijos bei jai pavaldžių įstaigų vadovų metines veiklos ataskaitas. Nors meras Vitalijus Satkevičius bei administracijos direktorė Kristina Nakutytė visą kadenciją buvo kritikuojami ir net raginami atsistatydinti, tačiau šį kartą apsieita be jokių pretenzijų ir ataskaitos patvirtintos kone vienbalsiai.

Meras V.Satkevičius pripažinęs, kad kai ką buvo galima padaryti greičiau ir daugiau bei palinkėjęs naujos kadencijos tarybai priversti kai kuriuos skyrių vadovus dirbti, o ne mąstyti kaip išvengti darbo, daugiau džiaugėsi tariamais laimėjimais ir pasiekimais. Jis nuolat kartojo, kad tuos darbus nudirbo ne vien  jis, o kartu su taryba, savivaldybės administracija ir kelis kartus pridūrė, kad prie tų pasiekimų prisidėjo ir miesto bendruomenė.

V.Satkevičius pasidžiaugė, kad Panevėžys išlaikė egzaminą kaip kultūros sostinė, o Laisvosios rinkos institutas reitingavo jį į trečią vietą. Aukštaitijos sostinė nusileido tik Vilniui ir Klaipėdai, tačiau aplenkė Kauną, Palangą, Šiaulius ir kitas savivaldybes. Anot jo, mieste, kaip ir visoje šalyje gyventojų mažėja, tačiau pernai pirmą kartą nuo 2011 metų padidėjo gimstamumas.

„Taip, turiu tris anūkus, o gegužę laukiame dar vieno“, – džiaugėsi meras.

Anot V.Satkevičiaus, nors nedarbo lygis Panevėžyje lieka nemažas, tačiau pernai jis sumažėjo 3 proc., tiesioginės užsienio investicijos išaugo 11 proc., o savivaldybė sugebėjo skolos naštą sugebėjo sumažinti net 8,24 mln. litų.

Meras gyrėsi, kad Panevėžio laisvai ekonominei zonai pavyko surasti operatorių, šiemet ten pradės veikti pirmoji gamykla, ateityje bus investuota 20 mln. eurų ir sukurta iki 2 tūkst. darbo vietų. V.Satkevičius neužmiršo paminėti, kad pernai atidaryta vos ne šimtmečio statybomis tapusi V.Alanto gatvė, įsteigta verslo taryba.

Nors Panevėžio sportas kasmet vis labiau merdi V.Satkevičius sakė, kad sportas viena iš įvaizdžio dalių ir pridūrė, kad prie 50 tūkst. litų sporto klubams papildomai buvo skirta 350 tūkst. litų, atidaryta sporto mokykla. Socialdemokratas Rimgaudas Pranas Misiūnas neapsikentęs patikino, kad iš viso sporto klubams pernai  skirta tik 350 tūkst. litų.

V.Satkevičius  neužmiršo, kad 2014-2020 metų laikotarpiu Panevėžys įgyvendins 86 projektus, kurių bendra vertė 101,5 mln. eurų, iš kurių 60 mln. eurų bus Europos Sąjungos lėšos.

Nė vienas iš politikų V.Satkevičiui asmeniškai bei dėl jo pateiktos ataskaitos klausimų neturėjo. Nebuvo nė vieno norinčiojo pasisakyti ar replikuoti.

Mero ataskaitai pritarė 24 iš 29 posėdyje dalyvavusių politikų, iš kurių 2 visai nebalsavo. Tik pas „valstiečius“ perbėgęs Mantas Leliukas ir buvęs konservatorius Viktoras Trofimovas balsavo prieš, o liberalsąjūdietis Gintaras Šileikis susilaikė.

Administracijos direktorei K.Nakutytei politikai ataskaitos net neleido pristatyti, todėl valdininkė tesugebėjo visiems padėkoti už bendrą darbą. Jos ataskaita buvo įvertinta dar palankiau.

 


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: