Miesto meras R. Račkauskas pasveikino savanorius

Šiandien Panevėžio miesto meras Rytis Račkauskas dalyvavo Krašto apsaugos savanorių pajėgų (KASP) Vyčio apygardos 5-osios rinktinės įkūrimo 24-ųjų metinių minėjime.

Sveikindamas svečius plk. ltn. Andrius Mickus prisiminė visą rinktinės istoriją ir akcentavo, kad šiandien minima rinktinės atkūrimo diena, kurioje dalyvauja ir tikrieji Lietuvos partizanai.

„Ši diena – puiki proga ir prisiminti istoriją, jos pamokas, ir pasikalbėti apie ateitį. Lietuva dar niekada nesijautė tokia saugi kaip šiandien, nepaisant visų regioninio saugumo iššūkių. Mes esame vieningi ir ne vieni. Savo partneriams padedame, kai jiems reikia, ir tikimės to paties iš jų. O neseniai Panevėžyje apsilankiusios amerikiečių pajėgos – puikus saugumo įrodymas“, – sakė A. Mickus.

Panevėžio miesto meras R. Račkauskas pasakojo apie glaudų savo šeimos santykį su savanoriais. R. Račkausko senelis buvo 1919-1920 m. Lietuvos savanoris, dalyvavęs jaunos Lietuvos Respublikos nepriklausomybės kovose. Tėvas dimisijos kapitonas Rimgaudas Račkauskas – 1991 m. Lietuvos savanoris, kariuomenės kūrėjas, gynė Aukščiausiąją Tarybą, įsiliejo į savanorių gretas ir dalyvavo išvedant Rusijos kariuomenę iš Lietuvos.

„Būtent Lietuvos savanoriai sunkią tėvynei valandą pridengė ją krūtine. Man irgi teko garbė 1991 m. sausį kartu su savanoriais saugoti Aukščiausiąją Tarybą, buvau savanoriškosios krašto apsaugos tarnybos gimimo liudininkas. O 24 metų įkūrimo proga sveikinu jus Lietuvos kariuomenės kūrėjų savanorių sąjungos šūkiu: buvome, esame, būsime. Ir klestėkime“, – linkėjo R. Račkauskas.

Minint 24-ąsias KASP Vyčio apygardos 5-osios rinktinės įkūrimo metines vyko iškilminga rikiuotė, kurios metu apdovanoti savanoriai bei geriausia kuopa, o štabo ir aptarnavimo kuopos salei suteiktas Lietuvos partizanų vado Danieliaus Vaitelio-Briedžio pavadinimas.

 


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: