Miesto merui pristatyta karo pratybų ataskaita

Šiandien Panevėžio miesto savivaldybės meras Rytis Račkauskas priėmė Lietuvos kariuomenės sausumos pajėgų Karaliaus Mindaugo husarų bataliono vadą plk. ltn. Gintarą Vidzicką. Merui pristatyta bataliono pratybų „Karaliaus kirtis 2015“, vykdytų su JAV kariais rugsėjo mėnesį, ataskaita.

Pratybų tikslas buvo ne tik imituoti karinius veiksmus, bet ir numatyti sąveiką, tarpusavio pagalbą įvykus kariniam konfliktui. Kariai dalyvavo apgyvendintų teritorijų gynybos operacijose, naikinant priešą, stabilizuojant padėtį. Į pratybas įsitraukė Panevėžio miesto ir rajono savivaldybių, Priešgaisrinės gelbėjimo valdybos, policijos, ligoninės, greitosios medicinos pagalbos, žiniasklaidos ir kitų visuomeninių organizacijų atstovai.

„Tokios pratybos labai reikalingos ir kariškiams, ir organizacijoms, įstaigoms ir civiliams gyventojams. Tik veikiant kartu, derinant veiksmus galima išvengti iškilusių grėsmių. Pratybos atskleidžia stipriąsias ir silpnąsias vietas. Tai leidžia pastebėti ir ištaisyti trūkumus, geriau pasirengti iššūkiams“, – sakė meras R. Račkauskas.

Tokio pobūdžio pratybos, kai gynybinės operacijos ir kontaktai vyko visame Panevėžio mieste, kariams dirbant su įvairiomis miesto organizacijomis, vyko pirmą kartą.

Pasak plk. ltn. G. Vidzicko, pratybų metu sulaukta teigiamos visuomenės nuomonės ir supratimo, kuri ypač motyvavo karius. Gyventojai aktyviai domėjosi pratybų eiga, o tai kariams leido pajusti gana aktyvų visuomenės palaikymą.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: