Miesto patrauklumą kuria universitetas

A.Kamiu kadaise viename iš savo romanų rašė: „Norint susipažinti su kuriuo nors miestu, pravartu pasidairyti, kaip ten dirbama, kaip mylimasi ir kaip mirštama“. Šalia darbo, meilės ir mirties norėtųsi pridėti dar vieną aspektą, kad miesto portretas būtų išbaigtas. Tai galimybė miesto jaunimui studijuoti ir visokeriopai tobulėti. Miesto veidą ypatingai pagyvina ir praturtina universitetinių studijų galimybė – kaip viena svarbiausių prielaidų realizuotis jaunimui, įgyjant patinkančią ir darbo rinkai tinkančią profesiją. Universitetai neabejotinai yra pagrindiniai gyventojų tobulėjimo, kvalifikuotų specialistų rengimo, miestų kultūrinio lygio kėlimo ir kitų teigiamų pokyčių visuomenėje skatinimo židiniai.

Universitetinių studijų galimybės Panevėžyje

Panevėžyje veikiantis KTU Panevėžio technologijų ir verslo fakultetas reikšmingai prisideda prie miesto patrauklumo. Fakulteto įtaka Aukštaitijos regione nuolat auga: universitetas mieste yra vertingas žinių ir naujienų šaltinis, svarbus Panevėžio švietimo, mokslo, ekonomikos, kultūrinio gyvenimo dalyvis.

KTU padalinys Panevėžyje yra traukos centras jauniems ir perspektyviems žmonėms. Į fakultetą jaunimas studijuoti atvyksta ir iš aplinkinių miestų bei rajonų: Biržų, Rokiškio, Kupiškio, Pasvalio. Galimybė siekti aukštojo universitetinio mokslo Panevėžyje sumažina emigracijos mastus regione ir teigiamai veikia ekonominę situaciją. Didelė tikimybė, kad fakulteto absolventai liks gyventi šiame mieste bei savo darbu ir idėjomis kurs ateities Panevėžį.

Fakultete yra pirmos (bakalauro) ir antros (magistrantūros) pakopos studijos. Ketinantieji studijuoti pirmoje studijų pakopoje gali rinktis vieną iš trijų studijų programų: automatiką ir valdymą, transporto priemonių inžineriją bei verslo administravimą.

Siekiantieji magistro laipsnio gali rinktis iš penkių studijų programų: aplinkos apsaugos vadybą ir švaresnę gamybą; transporto priemonių inžineriją; valdymo technologijas; statybą; vadybą. Be pagrindinių studijų, organizuojamos papildomosios studijos kolegijų absolventams, siekiantiems magistro laipsnio. Studentų patogumui studijos vykdomos savaitgaliais (šeštadieniais), todėl besimokantieji universitete gali lengvai derinti studijas su darbu ar nuosavu verslu bei įsipareigojimais šeimai.

Bendradarbiavimas su verslu

Fakultete glaudžiai bendradarbiaujant su verslo įmonėmis vystomi tarptautinio lygmens moksliniai tyrimai, plėtojama inovacinė veikla. Įvairios įmonės aktyviai dalyvauja derinant studijų baigiamųjų darbų tematikas, remia studentų atstovybės iniciatyvas, prisideda prie mokslo ir studijų procesų tobulinimo.

Mieste ir rajone veikiančių įmonių atstovai – KTU Panevėžio fakulteto partneriai – nuolat kreipiasi į universitetą, siūlydami studentams darbo vietas. Todėl gabiausi fakulteto studentai pradeda dirbti dar nebaigę studijų.

Jaunatviškas polėkis

Prisiminkime savo, ar artimų žmonių jaunystę su beribiu entuziazmu ir nevaržomos laisvės troškimu. Kuris iš mūsų nenorėjo pabėgti nuo tėvų ir studijuoti Vilniuje, Kaune ar kitame didmiestyje, šurmuliuojančiame nuo žmonių, įmonių, reklamų gausos, kur barų, kavinių ir klubų pasiūla tenkina net ir pačių įnoringiausių lankytojų skonį.

Svajonių miesto gatvėse gali sutikti daug per televiziją matomų veidų, čia platus aukštųjų mokyklų pasirinkimas, o studijų programų įvairovė taip pat labai intriguoja. Institucijų ir įmonių kiekis signalizuoja apie potencialias įsidarbinimo ir karjeros galimybes. O kur dar visomis vaivorykštės spalvomis viliojanti ir gundanti atvykti didmiesčių renginių gausa.

Ar tikrai žolė žalesnė ten, kur mūsų nėra?

Tačiau dažnam idilė baigiasi vos tik užveriamos universiteto durys. Ir tik tuomet nemaža dalis didmiesčių universitetų absolventų suvokia, kad jie leidžiasi iš savęs pavogti bene didžiausią turtą – LAIKĄ. Juk į darbą tenka važiuoti valandą ar ilgiau.

Mokesčiai už butą ir visuomeninį transportą verčia atsisakyti renginių, prabangos prekių ar kelionių į užsienį… Dažnas dar ir „parduoda“ savo gyvenimą bankui, pasiimdamas būsto paskolą. Juk studento statusas nebegalioja! Ir eilinį kartą savo kailiu, tik deja, šį kartą jau labai skaudžiai, tenka įsitikini, posakio “tik taip atrodo, kad žolė žalesnė ten, kur mūsų nėra“ teisingumu.

Galimybių yra, tereikia jomis aktyviai naudotis

O gal turite geresnių pasiūlymų? – galima nujausti lengvai pasipiktinusių jaunuolių klausimą. Kaip jums tokioje situacijoje nuskambėtų pasiūlymas pasilikti arba atvykti gyventi į Panevėžį? Panevėžio miestas nuo didmiesčių yra nutolęs per atstumą, kurį nesunkiai įveiksite per valandą. Ten yra keli klubai, kuriuose galite išvysti Lietuvoje garsių grupių pasirodymus. Veikia keli dramos ir kino teatrai, moderni sporto arena, kurioje vyksta gausybė sporto ir pramoginių renginių.

Mieste gausu jaunimo organizacijų, kuriose jaunimas gali save realizuoti ir rasti turiningos veiklos galimybių. Panevėžyje nesunku rasti gerai apmokamą darbo vietą, tačiau trūksta aukštos kvalifikacijos specialistų. Norint suspėti į darbą užtenka atsikelti pusvalandžiu anksčiau, nes kitą miesto kraštą galima pasiekti vos per 15 minučių. O kur dar gerokai mažesnės sąskaitos už šildymą ir kitus patarnavimus.

Nedideliame mieste pastebimi talentingi, gabūs žmonės, lengvai užmezgami naudingi kontaktai. Belieka užduoti retorinį klausimą, kuris galbūt padės apsispręsti: Ar geriau būti maža žuvimi dideliame tvenkinyje ar didele žuvimi mažesniame vandens telkinyje?

Atveria vartus į platųjį pasaulį

Net jeigu ir nenustygstate vietoje bei svajojate studijuoti užsienyje visada galite pasinaudoti studentų mainų programų teikiamomis galimybėmis.

Aktyviausi KTU studentai išvyksta studijuoti į užsienį pagal „Erasmus+“ studentų mainų programą arba atlieka praktiką tarptautinėse įmonėse visame pasaulyje. Studijavusieji ar atlikusieji tyrimus užsienio universitetuose įgyja naujos patirties ir ją perduoda savo kolegoms, pritaiko studijų procese ir būsimoje profesinėje karjeroje.

PR


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: