Miesto piliečiai prašo įvertinti M. Leliuko veiksmus

Būrys garbingų panevėžiečių kreipėsi į Panevėžio miesto savivaldybės Etikos ir procedūrų komisiją dėl tarybos nario Manto Leliuko pasisakymo. Kreipimesi teigiama, kad Panevėžio miesto piliečius įžeidžia Tarybos nario Manto Leliuko, liepos 30 d. viešojoje erdvėje – jo paskyroje socialiniame tinkle Facebook, pasisakymas apie Panevėžio miestą.

„Demokratijos esmė – atstovauti , o ne savivaliauti. Ką daryti rinkėjams, kai jų išrinktas Tarybos narys miestą, kuriame deklaruoja savo gyvenamąją vietą, išvadina su…ktu? Tą miestą, kuris šalyje ir pasaulyje žinomas rašytojos ir visuomeninės veikėjos Gabrielės Petkevičaitės-Bitės, režisieriaus Juozo Miltinio, garsių menininkų bei sportininkų nuopelnais. Miestą, kuriuo džiaugiamės kaip savo jaukiais namais. Tarybos nario M. Leliuko viešai išsakyta pozicija – tai daugiau nei prasčiokiškas nepraustaburniškumas. Politiku tapęs žmogus privalo atsakyti ir už savo veiksmus ir už žodžius. Tokie žodžiai jokiomis aplinkybėmis nepateisinami“ – rašoma kreipimesi.

Kreipimąsi pasirašę piliečiai reikalauja M. Leliuką viešai atsiprašyti savo rinkėjų. Jei jis to nepadarys, miesto piliečiai pasilieka teisę reikšti nepasitikėjimą išrinktu Tarybos nariu M. Leliuku. Taip pat prašoma Etikos ir procedūrų komisiją atitinkamai įvertinti, ar M. Leliuko veiksmai ir vieši pasisakymai nepažeidžia LR įstatymų ir Valstybės politikų elgesio kodekso.

Tarp pareiškėjų pasirašė poetė Elvyra Pažemeckaitė, Aktoriai Albinas Kėleris bei Enrikas Kačinskas, Albina Saladūnaitė ir daugelis kitų visuomeninių veikėjų.

 


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: