Miesto savivaldybė reikalauja pašalinti nelegaliai pasodintą medį

AINA portalas jau rašė, kad savaitgalį vakare panevėžietis menininkas Rytis Zaveckas prie Panevėžio miesto savivaldybės pasodino medį.

Bet panašu, kad menininkui teks pašalinti savo sodinuką. Panevėžio miesto savivaldybė menininkui savavališkai pasodinusiam medį Laisvės aikštės teritorijoje išsiuntė raštišką įpareigojimą ne mažiau kaip per 10 dienų savarankiškai pašalinti pasodintą medį.

Pagal Panevėžio miesto tvarkymo ir švaros taisyklų 21.18 punktą asmenims draudžiama savavališkai sodinti želdinius bendrojo naudojimo teritorijose. Nesilaikant šių taisyklių taikoma administracinė atsakomybė. Želdynų sodinimą viešosiose vietose taip pat reglamentuoja LR želdynų įstatymas, pagal kurį būtinas išankstinis želdynų projekto suderinimas.

„Stengiamės kurti jaukų, reprezentatyvų, patogų gyventojams bei jo svečiams miestą. Viešosios erdvės planuojamos ir apželdinamos laikantis tam tikrų taisyklių bei pagal iš anksto miesto kraštovaizdžio ir apželdinimo profesionalų paruoštus planus, užtikrinančius ne tik estetinį vaizdą, ekologinę funkciją, bet ir saugumą. Laisvės a. ir jos prieigų kompleksinis atnaujinimo projektas yra finansuojamas iš ES struktūrinių fondų lėšų, tad jam taikomi ypatingai griežti reikalavimai, kurių nesilaikymas, konkrečiu atveju – savavališkas želdinio pasodinimas, gali iššaukti finansines sankcijas“, – sako Panevėžio miesto savivaldbės administracijos direktorius Tomas Jukna.

Panevėžio miesto savivaldybės išplatintame pranešime spaudai teigiama, kad Savivaldybės Teisės ir viešosios tvarkos skyrius pirmadienį atliko patikrinimą Laisvės aikštėje ir nustatė galimą pažeidimą, kuris, tikėtina, buvo įvykdytas savaitgalį. Asmeniui, galimai savavališkai pasodinusiam medį Laisvės a. teritorijoje, išsiųstas raštiškas įpareigojimas pažeidimą savarankiškai pašalinti ne mažiau kaip per 10 dienų.

Įgyvendinant projektą „Laisvės aikštės ir jos prieigų kompleksinis sutvarkymas“ pasodinta tūkstančiai įvairių želdinių, tarp jų ir 65 medžiai, kurie užtikrins darnią bei saugią aplinką.

 


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: