Miesto savivaldybė suteiks verslui mokestinių lengvatų

Šį ketvirtadienį miesto Taryba balsuos dėl mokestinių lengvatų verslui, kurio veikla dėl karantino buvo apribota arba uždrausta Vyriausybės nutarimais. Bus siūloma juos atleisti nuo nekilnojamojo turto, žemės bei valstybinės žemės nuomos mokesčių mokėjimo.

Pagal teikiamą Tarybos sprendimo projektą, nuo mokesčių iki karantino pabaigos atleidžiami visi Panevėžio mieste esantys privačios nuosavybės teise valdomų nekilnojamojo turto, žemės sklypų bei valstybinės žemės nuomininkai (naudotojai), kurie teikia kultūros, laisvalaikio, pramogų, sporto, sveikatinimo paslaugų centrų, poilsio centrų, viešbučių, viešojo maitinimo įstaigų, restoranų, kavinių, barų, naktinių klubų ir kitų pasilinksminimo vietų, grožio paslaugų teikimo, lošimo namų (kazino) ir lošimo automatų salonų paslaugas ir kitas Vyriausybės nutarimais apribotas veiklas, taip pat parduotuvių, prekybos ir (arba) pramogų centrų, išskyrus tuos atvejus, kai pagrindinė veikla yra maisto, veterinarijos, vaistinių, optikos prekių ir ortopedijos techninių priemonių pardavimas, veikla, taip pat turgaviečių, išskyrus maisto.

„Antradienį vykusiame Verslo tarybos posėdyje drauge su pramonės, verslo ir prekybos atstovais sutarėme, kad pasiūlysime kompromisinių verslui ir Savivaldybei tinkamų priemonių bei būdų, kuriais Savivaldybės biudžeto sąskaita būtų padedama verslo įmonėms, drauge užtikrinant investicijų į miesto infrastruktūrą ir viešųjų paslaugų teikimą tęstinumą. Viena iš svarstytų konkrečių priemonių – karantino metu suteikti nekilnojamojo turto, žemės ir valstybinės žemės nuomos mokesčių lengvatas griežtai apribotas veiklas vykdantiems verslams. Dėl to miesto Taryba balsuos jau ketvirtadienį. Savo ruožtu ir toliau atidžiai stebėsime ekonominę situaciją ir karantino sąlygų poveikį jai. Kitą savaitę Verslo taryboje vėl ieškosime priemonių padėti mieste veikiantiems verslo subjektams“, – sako meras Rytis Račkauskas.

Priėmus Tarybos sprendimą, mokesčių mokėti nereikėtų nuo karantino Lietuvoje paskelbimo 2020 m. kovo 16 d. iki jo galiojimo pabaigos.

Komunikacijos skyrius 


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: