G. Kartano nuotr.

Miesto savivaldybėje atidaryta Marko Rothko meno centro kolekcijos paroda

Penktadienį Panevėžio miesto savivaldybėje atidaryta Daugpilio Marko Rothko meno centro kolekcijos paroda „Sienos: nuo minimalizmo iki detalės“.

„Sveikinu visus, šiandien susirinkusius į mūsų mielų bičiulių iš Marko Rothko centro atvežtą parodą. Sveikinu svečius iš Latvijos, besilankančius Panevėžyje – tikiuosi, viešnagė jums paliks geriausius įspūdžius. Įdomūs, išskirtiniai autoriai ir visus juos vienijanti Marko Rothko talento inspiruota kūryba – taip galime apibūdinti šiandienos parodą ir pasidžiaugti už Panevėžiui dovanojamą galimybę ja pasigrožėti. Dėkoju autoriams ir organizatoriams. Neabejoju, kad visai neužilgo, kai duris atvers Stasio Eidrigevičiaus menų centras, tokie mūsų tradiciniai susitikimai ir renginiai taps dar dažnesni. Labai to laukiu. Ačiū ir gražaus Jums renginio“, – sveikinimo kalbą sakė Panevėžio miesto meras Rytis Račkauskas.

Visi eksponatai turi esminį bendrą bruožą: Marko Rothko vardą ir jo išskirtinį kūrybinį stilių. Visi menininkai turi stiprų ryšį su Daugpilio Marko Rothko meno centru, kaip jo tarptautinio tapybos simpoziumo programos dalyviai. Kiekvienas savaip, bet visi jie sėmėsi iš Rothko kūrybinio genijaus šaltinio. Kai kurie paveikslai atkartoja jo ankstesnius matmenų eksperimentus. Kiti nurodo neabejotiną klasikinio Rothko laikotarpio kūrybos spalvų lauko santykį, kai spalva ir struktūra yra viena: formos gimsta tik iš spalvų, o jų permatomumas sukelia įmantrų sluoksniuotą gylį, kuris papildo įspūdingos kompozicijos vertikalią architektūrą.

Darbų autoriai: Ingrīda Ivane, Ieva Rupenheite, Ludmila Procenko, Māris Upzars (Latvija), Nika Grzymska (Lenkija), Petra Heitkötter (Germany), Lars Strandh, Erling Stuart Rohde (Norvegija), Chongyin Yuan (Kinija), Dustyn Bork (JAV).

Paroda Panevėžio miesto savivaldybėje veiks iki gruodžio 30 d.

Komunikacijos skyrius


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: