Miesto vadovai išlydėjo panevėžiečius į mototurizmo ralį po Lietuvą

Penktadienį Panevėžio miesto mero pavaduotojas Valdemaras Jakštas išlydėjo „Mototurizmo ralis 2021 po Lietuvą“, skirto Baltijos keliui paminėti žygio dalyvius. Panevėžio miestui oficialiai atstovaus 3 komandos, vadovaujamos Donato Paipalo, Alfonso Narkevičiaus ir Raimondo Pilvinio.

„Visada palaikome tokius prasmingus renginius Lietuvai, tad linkiu sklandžiai, be traumų ir gedimų įveikti trasą. Gero kelio, atstovaujant mūsų mylimą miestą – Panevėžį!“, – sakė V. Jakštas.

Rugpjūčio 21 d. jau vienuoliktus metus startuosiantis „Mototurizmo ralis 2021 po Lietuvą“ yra didžiausias Lietuvos pažinimo žygis, kurio metu šimtai motociklininkų entuziastų per vieną dieną aplankys virš 30 unikalių objektų, susijusių su Lietuvos kultūra, istorija ir paveldu. Šiais metais  ralis skirtas kelioms temoms: karvedžio Jono Karolio Chodkevičiaus, poeto Vytauto Mačernio, kunigo ir botaniko Jurgio Pabrėžos, skulptoriaus Juozo Zikaro, partizano Juozo Lukšos-Daumanto, archeologės Marijos Gimbutienės ir Archyvų metams paminėti. Planuojama, kad šiemet ralio dalyvių bus apie 1000.

Ralis startuos rugpjūčio 21-ąją, šeštadienį. Ryte iš pasirinktos Lietuvos vietos startavę dalyviai turės 10 valandų užduotims atlikti, finišas numatytas šeštadienio vakarą Kaune, Rotušės aikštėje. Motociklininkai aplanko ir pažįsta įdomias Lietuvos vietoves, susitinka ir bendrauja su lankomų vietų bendruomenėmis ir už organizatorių pateiktų užduočių įvykdymą gauna taškus. Užduotys yra susijusios su Lietuvos istorija, architektūra, etnografiniu paveldu. Komanda, surinkusi daugiausiai taškų, laimi. Daugelyje vietų dalyvius pasitiks vietiniai žmonės, prisidėję ar iniciavę Baltijos kelią. Šis renginys organizuojamas siekiant geriau pažinti savo kraštą, istoriją, jo kultūrą ir paveldą, norima skatinti bendruomeniškumą, patriotiškumą ir saugų eismą.

Renginio partneriai Nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, Kultūros paveldo departamentas, Kultūros ministerija, Lietuvos policija, DELFI.

 

 

 

 

Komunikacijos skyrius

 


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: