Miežiškių kultūros centro mišriam vokaliniui ansambliui „Alkupis“ – Aukso paukštė

Paaiškėjo aukščiausių mėgėjų meno apdovanojimų laureatai. 

Su viltimi ir pavasariu šiemet atskridusios „Aukso paukštės“ tūps į geriausių mėgėjų meno kolektyvų ir jų vadovų rankas – šiais mėgėjų meno apdovanojimais kasmet pagerbiami labiausiai nusipelnę šalies chorai, teatrai, folkloro ir šokių ansambliai, liaudiškos muzikos kapelos, liaudies muzikos ir pučiamųjų instrumentų orkestrai.

Lietuvos nacionalinis kultūros centras, įvertinęs aktyvią kolektyvų veiklą, kūrybos procesus, meninius laimėjimus, geriausiais paskelbė dvylika Lietuvos mėgėjų meno kolektyvų ir jų vadovų.

Geriausio vaikų, jaunimo (moksleivių) choro ir vadovo nominaciją pelnė Lietuvos vaikų ir jaunimo centro vaikų choras „Kivi“ ir vadovė Danguolė Aukselienė, Geriausiu suaugusiųjų choru ir vadovu paskelbtas Varėnos kultūros centro mišrus choras „Harmonija“ ir vadovė Ilona Zalanskienė, Geriausiu vokaliniu ansambliu ir vadovu – Panevėžio r. Miežiškių kultūros centro mišrus vokalinis ansamblis „Alkupis“ ir vadovė Lina Kairytė.

Geriausiu suaugusiųjų teatru ir vadovu tapo Mažeikių r. savivaldybės kultūros centro Juozo Vaičkaus Skrajojamasis teatras ir vadovai Martynas Januška, Airida Lementauskienė, Geriausio vaikų, jaunimo (moksleivių) teatro ir vadovo nominacija skirta Alytaus jaunimo centro dramos studijai „Skrajokliai“ ir vadovams Ievai Ivanauskienei, Jonui Gaižauskui.

Geriausiu krašto folkloro kolektyvu ir vadovu pripažintas Šakių r. Griškabūdžio kultūros centro folkloro ansamblis „Nova“ ir vadovė Nijolė Černevičienė, Geriausiu miesto folkloro kolektyvu ir vadovu – Klaipėdos m. savivaldybės etnokultūros centro vaikų ir jaunimo folkloro ansamblis „Alkiukai“ ir vadovės Ingrida Žmijauskienė, Elena Šalkauskienė.

Geriausios liaudiškų šokių grupės ir vadovo nominaciją laimėjo Marijampolės kultūros centro senjorų liaudiškų šokių grupė „Sidabra“ ir vadovė Virginija Sagulina, Geriausiu liaudiškų šokių ansambliu ir vadovu tapo Kauno r. Ežerėlio kultūros centro liaudiškų šokių ansamblis „Rasa“ ir vadovai Gintaras Vilčiauskas, Darius Žilinskas.

Geriausiu pučiamųjų instrumentų orkestru ir vadovu paskelbtas Vilkaviškio jaunimo pučiamųjų instrumentų orkestras ir vadovas Saulius Mickevičius, Geriausiu liaudiškos muzikos ansambliu ir vadovu – Skuodo r. kultūros centro liaudiškos muzikos kapela „Bartuva“ ir vadovas Vidmantas Valinskis.

Geriausio naujai susikūrusio mėgėjų meno kolektyvo ir vadovo nominaciją pelnė Šilalės r. savivaldybės kultūros centro Laukuvos kultūros namų vaikų folkloro ansamblis „Dūzginėlis“ ir vadovė Olga Jogminienė.

Nominacija „Už nuopelnus tautinei kultūrai“ skirta Lietuvos dainų šventės kanklių koncerto „Skambėkite, kanklės“ sumanytojai ir meno vadovei prof. Linai Naikelienei.

Lietuvos nacionalinio kultūros centro 1999 m. įsteigtos „Aukso paukštės“ nominacijos išryškina, atkreipia visuomenės dėmesį į ryškiausius mėgėjų meninės kūrybos, tradicijų puoselėjimo, atlikimo meno rezultatus, viešai pagerbia jų pasiekusiuosius.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: