Miežiškių vokaliniai ansambliai atšventė kūrybinės veiklos sukaktis

Vėlyvas ruduo Miežiškių kultūros centro vokaliniams ansambliams tapo proga pasidžiaugti gražiu derliumi. Viskuo, kas nuveikta ir sukaupta per kūrybinės veiklos metus, dalytasi šventiniame koncerte, skirtame moterų ansamblio „Raskila“ dvidešimtmečiui ir mišraus vokalinio ansamblio „Alkupis“ penkiolikos metų gimtadieniui.

Koncerte ansambliai dainavo ir pirmąsias savo repertuaro dainas, ir labiausiai pačių bei publikos pamėgtus kūrinius, ir visai naujas, ką tik išmoktas dainas. Pasirodymams ypatingos nuotaikos suteikė renginio vedėjai – „Alkupio“ ir „Raskilos“ dainininkų vaikai – nuo pradinukų iki suaugusių, jau savo vaikų turinčių moterų.

Renginyje prisiminta kolektyvų susikūrimo istorija, dalytasi įžvalgomis apie tai, kas padėjo ansambliams tiek metų sėkmingai dirbti, tobulėti. Vardinta, kad dainininkams daug pasiekti, svarių apdovanojimų pelnyti padėjo meilė muzikai ir žmonėms, nuoseklus darbas. Didelis noras ir užsidegimas dainuoti dovanojo vertingos patirties, išmokė sėkmingai gludinti kampus, eiti tinkama kryptimi ir pasiekti gerų rezultatų.

Tarp sėkmės faktorių minėtas ir kolektyvų vadovės Linos Kairytės kūrybiškumas, entuziazmas. Dar – itin draugiški ansamblių narių santykiai. „Raskiloje“ ir „Alkupyje“ niekada nebuvo dažnos dainininkų kaitos, daug metų kartu dainuoja broliai ir seserys, vyras ir žmona, vaikystės draugai, kartu dirbantys ir laisvalaikį leidžiantys žmonės. Bičiulystė, vieningumas, artimi santykiai dainininkus tvirtai riša, laiko kartu, leidžia vieniems kitus vadinti artimesniais už gimines.

Nemenkos įtakos ansamblių gyvenimui darė noras nepasiduoti rutinai, aukštų tikslų kėlimas, nuolatinis dalyvavimas konkursuose, koncertinės išvykos, bendravimas ir bendradarbiavimas su kolegomis ir bendraminčiais.

Vienas bičiulystės pavyzdžių buvo pademonstruotas ir šventiniame koncerte – miežiškiečių pasveikinti atvyko, kartu padainavo seni pažįstami, Ukmergės kultūros centro vokalinis ansamblis „Klasika“, vadovaujamas Jūratės Martinkutės.

Kolegos dainininkai buvo ne vieninteliai sveikintojai šventiniame koncerte – gimtadienius švenčiantys ansambliai gražių linkėjimų, vertingų dovanų, daugybės tortų, šakočių, glėbių gėlių sulaukė iš Panevėžio rajono valdžios atstovų, Miežiškių seniūnijos, mokyklos, gyventojų bendruomenės žmonių, kultūros centro kolektyvų, giminių, bičiulių, šeimos narių, gerbėjų.

Smagia staigmena tapo „Raskilos“ ir „Alkupio“ dainininkų parengtas sveikinimas vadovei L. Kairytei – ansambliečiai paėmė į rankas muzikos instrumentus, užgrojo, uždainavo liaudiškas melodijas.

Renginio kulminacija tapo gimtadienius švenčiančių kolektyvų kartu su vaikais atlikta daina „Auksinis ruduo“ – kūrinys apie draugystę, artimųjų meilę, šilumą tapo puikia kūrybinės veiklos sunešto derliaus iliustracija.

Miežiškių kultūros centro meno vadovė Jurga Švagždienė


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: