Miežiškiuose netrukus apsigyvens jau ketvirta „Aukso paukštė”

Panevėžio rajoną pasiekė puiki žinia iš geriausių šalies mėgėjų meno kolektyvų ir jų vadovų apdovanojimų „Aukso paukštė“ rengėjų. Teatro nominacijų skyrimo komisija Geriausiu suaugusiųjų mėgėjų teatru ir vadovu 2016 m. pripažino Panevėžio rajono Miežiškių kultūros centro mėgėjų teatrą ir vadovę Jurgą Švagždienę.

Apdovanojimą miežiškėnai priims kovo 3-iąją. Tądien Panevėžio muzikiniame teatre bus pademonstruotas spektaklis „Iš miežiškėnų pasakų, prisiminimų ir sapnų“ (scenarijaus autorė ir režisierė J. Švagždienė), bus surengta apdovanojimo ceremonija.

„Aukso paukštės“ – aukščiausi mėgėjų meno apdovanojimai Lietuvoje. „Aukso paukštes“ įsteigęs Lietuvos nacionalinis kultūros centras apdovanojimais siekia atkreipti visuomenės dėmesį į mėgėjų meninę kūrybą, jos reikšmę krašto kultūrai, išryškinti ir viešai pristatyti bei pagerbti geriausius metų chorus, vokalinius, folkloro ir šokių ansamblius, teatrus, liaudiškos muzikos kapelas, liaudies muzikos ir pučiamųjų instrumentų orkestrus, jų vadovus, tautinei kultūrai nusipelniusias asmenybes. „Aukso paukštės“ – tai kolektyvų ir jų vadovų įvertinimas už reikšmingą, aktyvią, kūrybišką, novatorišką pastarųjų metų veiklą, etninės kultūros, mėgėjų meno, Dainų švenčių tradicijos puoselėjimą: naujų programų parengimą, koncertus, dalyvavimą svarbiausiuose šalies renginiuose, konkursuose pelnytus prizus.

Miežiškių kultūros centro mėgėjų teatras „Aukso paukštės“ nusipelnė už praėjusių metų darbus.

Tiesa, teatro žanras Miežiškiuose puoselėjamas seniai, nuo XX a. pradžios. Religinių organizacijų, mokyklos, vėliau – ir kultūros namų artistai su vadovais nuolat statydavo spektaklius. Vienas aktyvesnių vietos teatro mėgėjų veiklos periodų – 2001–2008 m., kai kultūros centre dirbo ir muzikinius spektaklius statė režisierė Diana Kupšienė.

Nuo 2008 m. Miežiškių kultūros centro mėgėjų teatrui vadovauja Miežiškiuose gimusi ir užaugusi J. Švagždienė. Pirmieji jos darbai – su kolegomis kasmet organizuoti teatralizuoti karnavalai, kurti parodijų spektakliai, kuriuose kaskart pasirodo iki 50 dalyvių, muzikinė komedija „Dainos apie mus“. Scenarijus spektakliams rašė J. Švagždienė.

Aktyvia veikla pažymėtais 2016 m. Miežiškių kultūros centro artistai vaidino parodijų spektaklyje, publikai pristatyta komedija pagal K. Čiplį-Vijūną „Susipyko“, remiantis krašto tautosaka, žmonių prisiminimais Jurgos sukurtas spektaklis „Iš miežiškėnų pasakų, prisiminimų ir sapnų“. Su šiuo spektakliu teatras tapo XXIII Lietuvos suaugusiųjų mėgėjų teatrų apžiūros-šventės „Atspindžiai“ laureatu, nominuotas trims teatrų šventės „Tegyvuoja teatras“ apdovanojimams. Dabar gerų įvertinimų puokštę papildys ir aukščiausias neprofesionalių menininkų apdovanojimas „Aukso paukštė“.

Naujiena apie būsimą apdovanojimą miežiškėnams maloni ne vien dėl teatro veiklos pripažinimo. Miežiškių, mažo miestelio, kultūros centre netrukus gyvens jau ketvirta „Aukso paukštė“. Anksčiau šiuos apdovanojimus yra gavę folkloro ansamblis „Ringis“ ir vadovė Valerija Bartulienė, liaudiškos muzikos kapela „Ratasai“ ir vadovas Raimondas Grikšelis, moterų vokalinis ansamblis „Raskila“ ir vadovė Lina Kairytė.

 

Miežiškių kultūros centro informacija


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: