Foto – Gucova

Mindaugas Jonušas: Kokia nuostabi, Lietuva, esi

Šiais metais mūsų valstybė švęs Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo trisdešimtmetį .​ Esame laisvi ir gyvename demokratiškoje valstybėje, nepaisant sunkumų ir nemažėjančios emigracijos ar kitų negandų turime susimastyti už ką aš dėkingas savo tėvynei.

Gyvename šalyje, kurioje papročiai, gamtos grožis,šalies autentiškumas nuostabą kelia ne vienam turistui, atvykusiam į mūsų šalį. Juk pas mus sukami net pasaulinio masto filmai, kurie nepalieka abejingų mūsų gimtinės grožiu. Tik ar savo kasdienybėje pastebime tai, dėl ko turėtume padėkoti Lietuvai? Ar susimąstome kodėl ji mums tokia brangi?

Nuoširdžiausiai reikėtų padėkoti tiems, kurie anais sunkiais laikais gynė mūsų šalį, kurioje dabar gyvename,nusilenkti turime prieš tuos, kuriuos žudė,trėmė,dėl kurių šiandien esame laisvi.
Šie herojai amžinai išliks mūsų širdyse, o jų narsa, manau, uždegtų ne vieną, jei kada dar reikėtų paaukoti savo gyvybę vardan Lietuvos.

Dažnai pamirštame identifikuoti save ne kaip pavienį asmenį, o kaip kažko dalį, pasakyti, kad esame iš didžios šalies, pagalvoti apie tai, vardan ko esame, padėkoti savo šaliai. Dažnai kasdieniai rūpesčiai užgožia meilę, pagarbą savo valstybei. O neturėtų. Turėtume pagalvoti, prisiminti,ką šitiek metų brangino ir saugojo mūsų protėviai, ką daugelį šimtmečių gynė tautos didvyriai, kuo tikėjo kiekvienas lietuvis.

Norisi tikėti,kad valstybės jubiliejus uždegs kiekvieno piliečio širdį pilietiškumu,kilnumu,pagarba savo kraštui, kurio dalis esame kiekvienas iš mūsų.

Mano Lietuva, ačiū Tau už išsaugotą tautiškumą, už vienybę, kai to labiausiai reikia, už tai, kad galime didžiuotis ir gyventi žaliausioje šalyje, už kiekvieną pergalę, kuri sujungia mus ir padaro didžiais.Pati didžiausia garbė tarti Lietuvos vardą garsiai! Ačiū už didingiausią istoriją, brolių pralietą kraują dėl nepriklausomybės, už nuostabiausią gamtą ir pačią gražiausią kalbą, ačiū tau, kad galiu būti tokios didžios ir šventos kryžių šalies dalis.

Mindaugas Jonušas


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: