Mindaugas Jonušas

Mindaugas Jonušas: Mano dabartinė veikla nustebino ne vieną

Būna tokių žmonių, kuriems likimas žada ypatingą dalią.Kaip palaimintam dangaus.Taigi, pažymėtajam ypatingu likimo ženklu tenka imtis ir šio ir to, pakeliauti iš miesto į miestą, išmėginti ne vieną darbą, kol suranda, kas likimo skirta. Būdamas ekstravertas, Mindaugas Jonušas mėgsta tokius darbus, kur tenka bendrauti su žmonėmis.

Taigi, jis nuolat tarp žmonių, girdi jų svarstymus, nuomones, atsiliepimus apie gyvenimą. Visa tai padeda apžvelgti platoką nūdienos panoramą, skatina daryti tam tikras įžvalgas, kurios gali būti įdomios. Jaunas žmogus turi aiškią gyvenimo kryptį – niekada nenustoti ieškoti savęs ir su optimizmu pasitikti įvairiausius gyvenimo išbandymus. Jis mėgsta laisvę, todėl su žavesiu žvelgia į tuos, kurie sugebėjo susikurti verslą, kuriame dera ir verslas, ir pomėgis ir kūryba.

Jo krūtinėje dažnai bando prasikalti potraukis rašyti. Įdomu tai, kad apie savo polinkį jis skaitančiajai visuomenei prisipažino viename Rudens novelės renginyje Klaipėdos apskrities viešosios Ievos Simonaitytės bibliotekoje jautria prisiminimų novele „Jurginų puokštė“. Praėjusiais metais Mindaugui Jonušui nusišypsojo laimė – jo straipsniai tapo skaitomiausi. Vilniuje, viename iš daugelio Glamelija gėlių salonų. Taip Mindaugas Jonušas pasuko į gana netikėtą sritį ir tapęs gėlių salono Glamelija marketingo vadovu – nustebino ne vieną jį pažįstantį žmogų. Apie netikėtus gyvenimo vingius bei atradimus atviram pokalbiui pakvietėme Mindaugą Jonušą.

Mindaugas Jonušas

Sakykite, kodėl gėlių verslas ir kaip tai atsirado jūsų gyvenime?

Pradėkime nuo to, kad man vaikystė prabėgo tėvų priemiesčio sodyboje, kur mano močiutė mėgsta gėlynus. Sodyboje ir dabar gausiai auginamos gėlės, nuo mažų dienų turėjau galimybę ne tik, kad su jomis susipažinti, bet ir išmokti jas pardavinėti. Tad pirmas mano prisilietimas prie jų ir buvo, pardavinėjant tulpes ir kitas gėles praeiviams. Gėlių versle vyrų mažuma, vyrauja nuomonė, kad ši verslo šaka, tik moterims, tad norisi keisti visuomenės požiūrį, įrodyti kad šiame versle gebėtų suktis ir vyrai bei auginti floristikos verslo šaką, žiūrėti rimtai kaip į madingą ir novatorišką galimybę veikti.

Kas nulėmė jūsų sprendimą išmėginti save gėlių salonuose?

Glamelijos gėlių salono vadovė Aliona Ušanovienė, man prakalbus apie jos verslą, apie svajonę kurti įmonę, kuri turėtų aiškias marketingo, pardavimų bei reklamos gaires, pasiūlė prisijungti prie šiuo metu esančios jos įmonės komandos. Smagu buvo ir tai, kad abu esame jauni, vienmečiai ir mūsų požiūris į verslą labai sutampa. Kartu siekiame, kad klientas, partneris ir kiekvienas žmogus, kurį domina gėlės ar tai, ką veikiame būtų laimingas ir noriai lankytųsi pas mus.

Ko pasigendate gėlių versle?

Floristikoje labiausia pasigendu profesionalios literatūros nes, deja šiuo metu trūksta informacijos. Džiugu, kad Glamelija nėra abejinga savo komandos tęstiniam mokymuisi ir prie savo visų veiklų edukaciją pripažįsta kaip svarbią ir reikšmingą sritį. Tikiu, kad bendromis jėgomis šias esamas žinių ir įgūdžių spragas bus galima kokybiškai užpildyti. Jei atsiras entuziastų, floristika taps prestižinė sritis ne tik merginoms.

Esate marketingo vadovas, sakykite, kokią įmonę norėtumėte matyti?

Kaip jau ir minėjau, pirmiausia noriu matyti laimingus darbuotojų bei malonų kiekvieno apsilankiusio žmogaus veidą. Sukurti kartu su vadove patrauklias darbo vietas, kuriose būtų gera ir norima dirbti. Na, kad ir lankytojų lūkesčiai nebūtų nuvilti.

Sieksime savo pavyzdžiu įtikinti, kad noras kurti, auginti vaikus, gyventi mūsų šalyje būtų daugelio prioritetas bei tikslas. Noriu pritaikyti turimas savo žinias ir įgyti naujų, nes floristika man dar neatrastas krantas, kuriame man reikia mokytis ir tam aš esu pasiryžęs.

Jūsų palinkėjimas skaitytojams

Pirmiausia linkiu viltingų metų. Troškimo veikti čia Lietuvoje, o ne rinktis emigracijos kelią, kaip vienintelę išeitį. Viltingas žvilgsnis leidžia matyti pasaulį adekvačiai, tieisog neprarandant vilties. Ir žinoma nebijoti rinktis netikėtus gyvenimo pasirinkimus, nes mano pavyzdys parodė, kad netikėtas sprendimas gali padovanoti galimybę išmokti kažko naujo ir netikėto. Drąsiai bei ryžtingai įgyvedinkite savo tikslus bei siekius.


Kalbino Snieguolė Bučko – Socialiniai rašiniai

Nuotraukos: Astos Petraitės fotografija/ Glamelija archyvo


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: