Bendruomenės naujienosRenginiai

Minėjome Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną

Kitos tautos neturi tokių žodžių: spaudos draudimas, knygnešys, „graždanka“. O mes, lietuviai, turime. Deja. „Knygnešių gadynė“ prasidėjo po 1863 m. sukilimo, kai buvo uždrausta lietuviška spauda. Ją atgavome tik po 40-ies metų – 1904 m. gegužės 7 d. Šią dieną ir dabar minime kaip didžią pergalę prieš carinį rėžimą, bandžiusį surusinti mūsų tautą, o tuo pačiu ir sunaikinti.

Minėdami  Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną Panevėžio „Vyturio“ progimnazijos 5-ų  klasių mokiniai dalyvavo bibliotekoje vykusiame protų mūšyje. Protų mūšių įvyko net keturi – kiekvienai penktokų klasei. Komandų laukė dvidešimt klausimų apie knygnešius, slaptąsias mokyklas, pirmuosius laikraščius ir jų redaktorius. Penktokai ne tik pagilino spaudos draudimo laikotarpio istorines žinias, bet ir netradiciškai pasiruošė kontroliniam darbui. Nugalėtojų komandos laukė specialus prizas, kurį skyrė istorijos mokytojos.

Šiemet, minėdami Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį, gegužės 7-ąją turėjome dar vieną progą pamąstyti, ką mums reiškia kalba, galimybė skaityti ir rašyti lietuviškai.

Bibliotekininkės Raimonda ir Daina


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!

Siūlome perskaityti

Panevėžio naujienos

Aukštaitijos naujienos

Komentarai

Lietuvos naujienos

Kultūros naujienos

Laisvalaikis

AINA TV

Istorijos puslapiai

Bendruomenės naujienos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Back to top button
Close