Lietuvos naujienos - Sveikata - 2021-06-02

Mineralizuotos SPA vonios ir jų nauda sveikatai

Maudymosi ar kūno panardinimo į mineralinius telkinius terapinė nauda žmogui žinoma jau tūkstantmečius. Tačiau šiandien mums nereikia vykti į tolimas vietas, kad galėtume mėgautis mineralizuoto vandens telkinių poveikiu. Visoje Europoje mineralinės vonios yra vienos populiariausių sveikatinimosi procedūrų, kurios teikiamos įvairiuose sveikatingumo ir SPA centruose.

Lietuvoje itin daug susidomėjimo sulaukia Druskininkuose veikianti Draugystės sanatorija, kurioje aukštos mineralizacijos voniose naudojamas natūralus mineralinis vanduo iš vieno druskingiausių gręžinių šalyje. Taip pat mineralizuotos vonios neretai yra praturtinamos vaistažolėmis ar kitomis natūraliomis medžiagomis, dar labiau sustiprinančiomis teigiamą poveikį sveikatai. Kuris, kaip apžvelgsime šiame straipsnyje, yra itin kompleksiškas ir įvairiapusis.

Atpalaiduoja kūną ir protą

Vienas pagrindinių privalumų, susijusių su mineralizuotų vonių procedūromis, yra viso kūno ir proto atpalaidavimas, kuris pajaučiamas akimirksniu – vos panirus į mineralizuotą vandenį.

Reguliariai mėgaujantis mineralinėmis voniomis, pasiekiamas ilgalaikis efektas, kuris pasireiškia kasdienybėje sumažėjusiu nuovargiu, stresu, įtampa ar nerimu. Be to, mineralizuotose voniose mineralai absorbuojasi per odą, tokiu būdu stabilizuodami kraujospūdį. Dėl šio poveikio sumažėja ir psichosomatiniai simptomai.

Sumažina skausmus

Vienas pagrindinių mineralizuotų vonių poveikių sveikatai yra skausmo mažinimas. Įrodyta, kad mineralinės vonios gali būti itin naudingos sergantiems artritu, išsėtine skleroze, fibromialgija. Taip pat mineralinės vonios rekomenduojamos siekiant atsistatyti po sportinių traumų, jaučiant įvairių kūno sričių skausmus. Žinoma, geriausias rezultatas gaunamas reguliariai mėgaujantis mineralizuoto vandens procedūromis, tačiau vietinio ar laikino skausmo mažinimui gali pakakti nuo vienos iki kelių mineralizuotos vonios procedūrų.

Atkuria raumenų funkciją

Įrodyta, kad mineralinių vonių procedūros stiprina kaulų tankį (o tai padeda geriau absorbuoti kalcį organizme), stiprina imunitetą ir stabilizuoja cukraus kiekį kraujyje. Taip pat reguliarus lankymasis mineralinėse voniose teigiamai paveikia raumenų funkciją: mažina raumenų skausmus ir spazmus, skatina gijimo ir raumeninių ląstelių regeneracijos procesus. Dėl šio poveikio mineralinės vonios padeda atkurti bei sustiprinti raumenų funkcionavimą.

Pagerina odos išvaizdą

Mineralizuotos vonios ženkliai pagerina odos išvaizdą. Mineralai, absorbuojami per odą, sulėtina odos senėjimo procesus, pagerina jos elastingumą ir padidina drėgmės lygį. Dėl to po mineralinių vonių oda tampa lyg šilkinė, o reguliariai jomis mėgaujantis – sumažėja raukšlių atsiradimas.

Palengvina odos ligų simptomus

Mineralinės vonios itin rekomenduojamos žmonėms, susiduriantiems su odos ligomis. Įrodyta, jog mineralinės vonios gali padėti gydyti tokias odos ligas, kaip rožinė, aknė, egzema ar psoriazė. Kai kurie holistinės medicinos atstovai teigia, kad vien mineralinėmis voniomis gali pavykti nuslopinti lengvos ar vidutinės šių ligų stadijos simptomus.

Gerina plaukų būklę

Mineralinėse voniose esantis magnis yra atsakingas už plaukų folikulų stiprumą. Taigi maudynės mineralinėse voniose itin teigiamai paveikia plaukų būklę: sumažina plaukų slinkimą ir lūžinėjimą, atstato natūralų jų blizgesį. Be to, mineralinės vonios itin rekomenduojamos žmonėms, kurių plaukai yra linkę intensyviai riebaluotis, kadangi mineralai sumažina sebumo išsiskyrimą.

Padidina energijos lygį ir gerina miego kokybę

Jei į mineralinę vonią panirsite jausdami vangumą ar nuovargį, po procedūros jausitės itin žvalūs ir energingi. To priežastis: mineralinės vonios stimuliuoja kraujotakos ir limfinės sistemos veiklą, dėl ko organizmo ląstelės ir audiniai tampa aprūpinti reikalingomis medžiagomis, o toksinai – pašalinami.

Be to, mineralizuotos vonios užtikrina natūralų ir stabilizuotą energijos lygį, kuris leidžia išlikti aktyviu dienos metu ir lengvai atsipalaiduoti dienos pabaigoje. Kitaip tariant, mineralizuotų vonių pagalba ne tik jausitės aktyvesni dienos eigoje, tačiau ir lengvai užmigsite ir kokybiškai išsimiegosite naktį.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: