Minėsime įstojimo į NATO 13-ąsias metines

Rytoj, kovo 29-ąją dieną, minėsime įstojimo į NATO 13-ąsias metines. Ta proga, prie Panevėžio miesto savivaldybės, be valstybinės ir miesto vėliavų, bus iškelta ir NATO vėliava. Vėliavas vieningai iškels Panevėžio įgulos Karaliaus Mindaugo husarų bataliono bei Krašto apsaugos savanoriškųjų pajėgų Vyčio apygardos 5-sios rinktinės kariai ir Šaulių sąjungos Alfonso Smetonos šaulių 5-sios rinktinės šauliai.

NATO – politinė ir karinė Šiaurės Atlanto Sutarties Organizacija, kurios nare Lietuva tapo 2004 m. kovo 29 d. Nuo to laiko Karaliaus Mindaugo husarų bataliono ir Krašto apsaugos savanoriškųjų pajėgų Vyčio apygardos 5-sios rinktinės kariai dalyvavo šešiose tarptautinėse taikos rėmimo operacijose stiprinant taiką ir demokratines vertybes Irake, Afganistane ir Kosove. Taip pat Karaliaus Mindaugo husarų bataliono kariai 2016 metais vykdė budėjimą NATO greitojo reagavimo pajėgose, o šiais metai remia kitus Lietuvos kariuomenės vienetus kurie tęsia budėjimą.

2014 m. įvykdyta Krymo aneksija ir vėlesni įvykiai Ukrainoje parodė, kad grėsmės yra realios ir čia pat Europoje, tačiau tai tik dar labiau suvienijo NATO partnerius ir privertė ryžtingai veikti siekiant atgrasinti Rusiją nuo galimos karinės agresijos prieš Lenkiją, Lietuvą, Latviją ir Estiją.

Didžiuojamės būdami šio aljanso nariais. Kartu esame stiprūs ir nenugalimi.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: