AktualijosNAUJAUSIOS ŽINIOSPanevėžio naujienos

Minima Gedulo ir vilties diena

Šiandien Panevėžio miesto savivaldybės vadovai dalyvavo Gedulo ir vilties dienos minėjime Nepriklausomybės aikštėje. Minint pirmųjų tremčių 78-ąsias metines Švč. Trejybės bažnyčioje buvo aukojamos Šv. Mišios už politinius kalinius ir tremtinius, koncertavo Panevėžio muzikinio teatro mišrus choras.

„1941-ųjų birželį sovietų sąjunga pradėjo kraupią Lietuvių tautos naikinimo puotą. Lietuvos kūrėjai, jos šviesuomenė, seneliai ar kūdikiai – niekas nebuvo apsaugotas nuo brutalios prievartos ir siekio sugniuždyti Lietuvą, sugniuždyti lietuvį ir jo dvasią. Tada sovietams pavyko okupuoti mūsų šalį. Bet nepavyko pavergti mūsų žmonių. Gerbiami tremtiniai, Jūsų vidinė tvirtybė, jūsų tikėjimas tiesos pergale prieš melą, smurtą ir pažeminimą, Jūsų vidinė šviesa padėjo išlikti tada, padėjo prisikelti. Ir šiandien leidžia mums laisvai kurti savo ir savo šalies ateitį. 1941-ųjų birželis buvo, yra ir, tikiu, amžinai išliks kiekvieno lietuvio širdyje ir atmintyje. Tegu šis istorijos tarpsnis būna tvirtybės simboliu ir pavyzdžiu mums ir mūsų palikuonims.“, – Gedulo ir vilties dienos minėjime sakė miesto meras R. Račkauskas.

13 val. prasidės „Misija Sibiras“ organizuojama tremtinių bei politinių kalinių vardų ir likimų skaitymo akcija „Ištark, išgirsk, išsaugok“, skaitymus pradės mero pavaduotojas Valdemaras Jakštas. Jos metu visoje Lietuvoje ištariama daugiau nei 100 tūkst. tremtinių bei politinių kalinių vardų, išgirstami jų likimai. Skaičiuojama, jog sovietų vykdytų represijų metais Lietuvoje nukentėjo daugiau nei 300 tūkst. žmonių, kurie buvo pasiųsti į kalėjimus ar tremties vietas, išsibarsčiusias po visą Sovietų Sąjungą. Jeigu būtų siekiama įgarsinti kiekvieno ištremto ar įkalinto tautiečio vardą, pavardę ir likimą, tai užtruktų apie 15 parų.

Minint Gedulo ir vilties dieną 12 val. Muzikiniame teatre rodomas Juozo Miltinio dramos teatro spektaklis „Kokio gražumo saulė“, o 16 val. kino centre „Garsas“ bus demonstruojamas dokumentinis filmas „100 metų kartu“.

Komunikacijos skyrius


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!

Siūlome perskaityti

Panevėžio naujienos

Aukštaitijos naujienos

Komentarai

Lietuvos naujienos

Kultūros naujienos

Laisvalaikis

AINA TV

Istorijos puslapiai

Bendruomenės naujienos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Back to top button
Close