Minimalistinio stiliaus baldai: kokybė prieš kiekybę

Minimalizmas yra ne tik populiarus interjero stilius. Tai gyvenimo būdas, kuriame galioja taisyklė – kokybė svarbesnė už kiekybę. Minimalistinis interjero stilius moko atsikratyti nereikalingų daiktų, kurie tik kaupia dulkes ir yra nenaudojami. Sužinokite, kuo pasižymi minimalistinis dizainas ir kaip atrodo šio braižo baldai.

Funkcionalūs baldai

Minimalistinio dizaino namuose įprastas erdvės pojūtis, dėl to čia nėra daug baldų. Visi esantys gaminiai atlieka tam tikras  funkcijas. Norint maksimaliai išnaudoti erdvę, patariama rinktis baldus, kurie gali atlikti kelias funkcijas. Pavyzdžiui, stalas transformeris šią užduotį atlieka puikiai – dienos metu šis būna įprastu kavos staliuku šalia sofos, o atėjus svečiams, tampa valgomuoju stalu.

Minimaliai apstatyta patalpa kuria balanso, lengvumo ir tvarkos įspūdį. Dėl to kiekviename kambaryje patariama akcentuoti pagrindinius baldus ir ieškoti praktiškų detalių. Pavyzdžiui, miegamajame pagrindinis akcentas yra lova, tad rinkitės šią sumaniai, investuokite į papildomą sandėliavimo vietą po baldu. Paslėpus „triukšmą“ kuriančius daiktus po lova, išraiškingi šviestuvai ir naktiniai staleliai taps funkcionalia puošmena.

Kuriant minimalistinį interjerą, svarbu neperkrauti erdvės ir sutelkti dėmesį į detales. Rekomenduojama rinktis paprastų linijų ir formų baldus, kurie išsiskirtų ryškiomis tekstūromis. Čia tiks mediena, metalas, keramika ir kitos natūralios medžiagos.

Pagrindiniai akcentai

Pagrindinė minimalistinio dizaino namų taisyklė yra tikslingai pasirinktos spalvos. Jos daro įtaką žmogaus nuotaikai ir kuriamai emocijai. Minimalizmas neretai siejamas su gamtos įkvėpta ramybe. Dėl šios priežasties interjere dažniausiai vyrauja neutralių atspalvių paletė. Prigesinta pilka, smėlio ir kiaušinio lukšto tonai suteikia erdvei švaros, gaivos ir ramybės jausmą.

Norint minimalistinio stiliaus erdvei suteikti gyvybės, paprastai naudojami augalai ir meno kūriniai. Augalai dera prie žemiškos paletės ir suteikia papildomos energijos namams, o charakteringi meno kūriniai – paslaptingumo. Tiesa, daugiau energijos bei charizmos gali įpūsti ir apgalvotai pasirinkti baldai. Pavyzdžiui, tamsios, dangaus mėlynos spalvos sofa svetainėje tikrai patrauks kiekvieno dėmesį.

Jei žavi namai, kurie palieka daug vietos mintims, leidžia atsipalaiduoti ir tuo pat metu susikaupti darbams, rinkitės minimalistinį braižą. Tokioje patalpoje tikrai galite sukurti savitą ramybės oazę. Atminkite, kuriant tokį interjerą, svarbu išlaikyti derančią spalvų paletę, švarias linijas, natūralias tekstūras. Patinka ryškūs baldai? Apsvarstykite, kaip šiuos sumaniai paversti akcentais.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: