Ministras S. Skvernelis: siunčiame signalą užsienio investuotojams

Vidaus reikalų ministras Saulius Skvernelis nurodė parengti naują tvarką, kuri gerokai palengvins ir paspartins procedūras Lietuvoje investuoti ketinančioms užsienio bendrovėms.

„Jaučiame vis didesnį investuotojų susidomėjimą mūsų šalimi, tačiau diskusijose su jais išryškėjo kelios verslą iki šiol kiek bauginančios ir stabdančios sritys. Viena iš jų – leidimai gyventi ir dirbti Lietuvoje, kurių išdavimo tvarka bei trukmė stambių investuotojų netenkina. Todėl imamės pokyčių“, – sako S. Skvernelis.

Vidaus reikalų ministerijos darbuotojai, bendradarbiaudami su kolegomis iš Ūkio ir Užsienio reikalų ministerijų, taip pat VšĮ „Investuok Lietuvoje“, įpareigoti parengti naują tvarką. Pagal ją užsienio įmonėms, kurias Ūkio ministerija pripažins strateginiais investuotojais, talkins specialiai priskirti migracijos reikalų specialistai.

„Potencialiems investuotojams nebereikės vieniems patiems rūpintis savo ir darbuotojų leidimais gyventi, dirbti Lietuvoje bei kitais. Migracijos specialistai patys eis pas verslininkus, aiškins, ką bei kaip reikia padaryti, kokius dokumentus parengti ir pateikti, koordinuos bei kontroliuos kitus procesus. Tuomet jie vyks kur kas sparčiau ir sklandžiau, kuo investuotojai ir suinteresuoti“, – teigia ministras.

Jo žodžiais, įsigaliojus naujajai tvarkai užsienio bendrovėms bus pasiųstas konkretus bei aiškus signalas, jog jie yra laukiami Lietuvoje. Tikimasi, kad tai dar labiau padidins mūsų šalies patrauklumą investuotojų akyse.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: