Ministras S. Skvernelis: VSAT reforma duos teigiamus rezultatus

Šiandien Vyriausybės posėdyje pritarta Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) struktūrinėms reformoms, kurios leis sumažinti valdymo išlaidas, padidinti darbuotojų atlyginimus, kelti jų motyvaciją, gerinti išorės sienos apsaugos aprūpinimą materialiniais ir žmogiškaisiais ištekliais bei didinti pačios valstybės sienos apsaugą.

„Reforma apima ne vieną VSAT padalinį, tačiau viešojoje erdvėje kalbama kone išimtinai tik apie Lazdijų rinktinę. Taip, pati rinktinė bus naikinama, tačiau jai priklausančios penkios užkardos, kuriose dirba pasieniečiai, gaudantys kontrabandininkus, nelegalus bei kitus pažeidėjus, ne tik išliks, bet ir bus stiprinamos. Būtent šie pareigūnai yra svarbiausia grandis – ne rinktinėje sėdintys valdininkai, kurie su fizine sienos apsauga neturi nieko bendro“, – sako vidaus reikalų ministras Saulius Skvernelis.

Jis pabrėžia, jog panaikinus dalį šiuo metu Lazdijų rinktinei priklausančių pareigybių per metus planuojama sutaupyti po 650–675 tūkst. eurų darbo užmokesčiui ir socialinio draudimo įmokoms. Šios lėšos bus skirtos likusių pasieniečių atlyginimų didinimui, darbo sąlygų gerinimui, techniniam aprūpinimui ir kitoms būtinoms reikmėms.

„Pasieniečiai užtikrina tinkamą sienos apsaugą šiandien – lygiai taip pat tinkamai ji bus saugoma ir po reformos. Net geriau, nes Kalvarijoje planuojama papildomai įkurti Specialiosios paskirties rinktinę. Be to, skirtingai nei anksčiau, vidaus reikalų sistemos tarnybos tarpusavyje nebe konkuruoja, o bendradarbiauja. Geriausias to įrodymas – šiuo metu vykstanti policijos pareigūnų misija Slovėnijoje, kur dirbama su nelegaliais migrantais. Tad prireikus pasieniečiams į pagalbą ateis tiek policija, tiek Viešojo saugumo tarnyba“, – teigia S. Skvernelis.

Jis primena, jog sustiprinus valstybės sienos apsaugą, efektyviau kovojant su kontrabanda, nelegalia migracija didės šalies ekonominis saugumas, gausės valstybės pajamos, o šie procesai teigiamai veiks valstybės ir regioniniu mastu vykdomas socialines bei ekonomines programas.

„Jei nebūtų išnaudojamos naujos galimybės, nesiimama modernių vadybos priemonių, nesiekiama tobulinti valdymo struktūrų, darbo organizavimo, racionaliau naudoti valstybės lėšų, esama valstybės apsaugos sistema būtų pasmerkta stagnacijai. Tai trukdytų ir dabartinei veiklai, ir kovai su naujais iššūkiais ateityje“, – tvirtina S. Skvernelis.

Valdymo optimizavimą ir administracinių struktūrų mažinimą numatoma atlikti ir kituose VSAT struktūriniuose padaliniuose. Siekiant optimizuoti fizinę Ignalinos atominės elektrinės apsaugą vykdančių pajėgų valdymą, nuo kitų metų balandžio 1 d. VSAT Ignalinos atominės elektrinės apsaugos rinktinė, turinti 296 pareigybes, bus pertvarkoma į Branduolinės energetikos objektų apsaugos dalinį VSAT Ignalinos rinktinės sudėtyje. Pertvarkos neturės įtakos tiesiogiai atominės elektrinės objektų apsaugą vykdančiam personalui. Po jų ir toliau bus užtikrinamas visų apsaugos funkcijų vykdymas.

Taip pat numatoma centralizuoti bendrąsias administracines funkcijas ir prijungti prie VSAT centrinės įstaigos Specialiųjų užduočių, Aviacijos rinktines, Užsieniečių registracijos centrą, Kinologijos ir Kriminalistinių tyrimų skyrius. Skaičiuojama, kad taip būtų per metus sutaupoma 210 tūkst. eurų.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: