Mintys po Panevėžio miesto tarybos posėdžio…

Gintautas Subačius

Stebint Panevėžio miesto tarybos posėdžius galima išgirsti nemažai perlų ir stebėti, jog kai kurie politikai pasisako vos ne visais svarstomais klausimais, o kai kurie visą posėdį prasėdi ar praguli (mat posėdžiai vyksta nuotoliniu būdu) lyg būtų kažko į burną prisisėmę. Susidaro įspūdis, kad posėdžiui artėjant į pabaigą kai kurie politikai nebesivargina net balsuoti, nes posėdiui vadovaujantis meras Rytis Mykolas Račkauskas kaskart suskaičiuoja vis mažiau balsų.

Bene aktyviausia per Panevėžio miesto tarybos posėdžius būna buvusi pirmoji Panevėžio merė, buvusi apskrities viršininkė Gema Umbrasienė. Pastarajame posėdyje ji apkaltino merą R.M.Račkauską meluojant, tačiau jis nuo mestų kaltinimų išsigynė.

Į pasisakyti labiausiai mėgstančių politikų gretas be abejo patenka vos kojas taryboje suspėjęs apšilti buvęs Seimo narys Povilas Urbšys. Svarstant klausimą dėl infrastruktūros plėtros buvęs parlamentaras administracijos direktorių Tomą Jukną pavadino nepakaltinamu, o iš pastarojo sulaukė patarimo visko nesuplakti ir nekalbėti blevyzgų. Meras R.M.Račkauskas P.Urbšį ragino liautis buvus viso pasaulio gelbėtoju ir liautis kurti sąmokslo teorijas, kurias neva pastarasis labai mėgsta.

Į trečią vietą dažniausiai besireiškiančių politikų sąraše galėtų pretenduoti irgi opozicijoje esantis buvęs Panevėžio meras konservatorius Vitalijus Satkevičius, kuris drąsiai galėtų pretenduoti ir į „misterio pertraukos“ pravardę. Reglamento besilaikantis politikas per pastaruosius du tarybos posėdžius bent keturis kartus merą R.M.Račkauską perspėjo apie turėjusias prasidėti reglamentines ar pietų pertraukas. Beje, per pastarąjį posėdį V.Satkevičius net tris kartus prašė tarybos balsuoti dėl jo nusišalinimo, nes svarstomi klausimai buvo susiję su jam artimu šeimos žmogumi – marčia.

Per pastarąjį tarybos posėdį už kadro neliko dar vienas opozicijos atstovas, P.Urbšio bendražygis Ričardas Bakanauskas. Pradėjus kalbas apie infrastruktūros plėtrą ir tai, kad su ja susiję klausimai nebuvo svarstyti komitetuose jis priminė Vytauto Petkevičiaus knygą „Durnių laivas“, kurioje parašyta: „Ūžia,ūžia traktoriukas, jį vairuoja Mykoliukas“…


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: