Pixabay nuotr.

Mirusiųjų nuo COVID-19 artimiesiems draudikai jau išmokėjo beveik 1,4 mln. eurų

Kylant ketvirtajai COVID-19 bangai ir į ligonines patenkant vis jaunesniems žmonėms, gyvybės draudimo bendrovės sulaukia nemažai klientų, norinčių apsidrausti nuo COVID-19 ligos. Dauguma mirusiųjų nuo COVID-19 buvo vyresnio amžiaus žmonės, neturėję gyvybės draudimo sutarčių, tačiau situacija po truputį keičiasi.

Lietuvos gyvybės draudimo įmonių asociacija (LGDĮA) sako, kad atskiras draudimas mirties atveju nei nuo COVID-19, nei nuo galimų komplikacijų dėl skiepo nėra reikalingas — tiek mirtis dėl COVID-19 ar galimos jos komplikacijos, tiek mirtis pasiskiepijus nuo įvairių ligų, įskaitant COVID-19, LGDĮA narių siūlomuose gyvybės draudimo produktuose yra laikoma draudžiamuoju įvykiu.

„COVID-19 laikoma tokia pat liga kaip ir kitos, nuo kurių mirusių žmonių artimieji gauna draudimo išmokas. Skiepas nuo COVID-19 taip pat nėra išskiriamas iš kitų skiepų. Jei klientas miršta nuo COVID-19, jo artimiesiems išmokama draudimo išmoka pagal gyvybės draudimo sutartį“, — sako LGDĮA prezidentas Artūras Bakšinskas.

Iki šios dienos Lietuvos gyvybės draudimo bendrovės yra išmokėjusios beveik 1,4 mln. eurų išmokų daugiau kaip 120-ties žmonių, mirusių nuo COVID-19, artimiesiems.

A.Bakšinskas ragina netikėti socialiniuose tinkluose platinama melagiena, esą, mirus pasiskiepijusiam nuo COVID-19, jo artimiesiems neišmokama gyvybės draudimo išmoka. LGDĮA vadovas sako, kad skiepai nuo COVID-19 yra bene vienintelė galimybė neparalyžiuoti sveikatos apsaugos sistemos ir dar kartą negrįžti į visuotinį karantiną, todėl asociacija norinčius pasiskiepyti kviečia nesijaudinti — gyvybės draudimo taisyklės niekaip nediskriminuoja pasiskiepijusiųjų nei nuo COVID-19, nei nuo kitų ligų.

Higienos instituto Sveikatos informacijos centro duomenimis, COVID-19 buvo viena dažniausių mirtį sukeliančių ligų Lietuvoje praėjusiais metais, greta širdies ir kraujagyslių sistemos ligų bei onkologinių ligų. Lietuvos banko duomenimis, gyvybės draudimo bendrovės gyventojams mirties atveju pernai iš viso išmokėjo 2,1 mln. eurų, o per pirmą šių metų pusmetį — daugiau kaip 1,7 mln. eurų.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: