Karinių jūrų pajėgų nuotr.

Misija baigta – vadovavimą NATO laivų grupei Lietuva perdavė Nyderlandams

Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų karininkas kmdr. Audrius Venckūnas perdavė NATO Nuolatinės parengties priešmininių laivų I-os grupės vadovavimą Nyderlandų karališkojo karo laivyno karininkui komandorui dr. Jan’ui Wijchersui (Jan Wijchers).  NATO laivų junginiui  Lietuvos karinės jūrų pajėgos  vadovavo nuo praėjusių metų vasaros. 

„Man buvo garbė prisiimti NATO Nuolatinės parengties priešmininių laivų I-os grupės vado pareigas 2020 m. birželio viduryje ir šiandien aš didžiuojuosi, kad sėkmingai įvykdėme SNMCMG1  užduotis, kurias iškėlė sąjungininkų jūrų komponento vadovybė. Su visa pagarba perduodu vadovavimą naujajam  junginio vadui ir esu įsitikinęs, kad jo vadovaujamos NATO laivų grupės pasirengimas ir profesiniai įgūdžiai ir toliau atitiks aukščiausius standartus“, –  nuotolinės konferencijos metu sakė kmdr. A. Venckūnas.

„Saugumas rytinėje Baltijos dalyje bus vienas iš pagrindinių mūsų uždavinių. Be to, taip pat svarbu parodyti, kad mes  ir toliau išlaikome  aukštą  pajėgų parengtį  net ir šiuo metu pasauliui išgyvenant pandemiją“,  –  sakė naujasis NATO Nuolatinės parengties priešmininių laivų I-os grupės vadas.

Šia proga Klaipėdoje Lietuvos karinių jūrų pajėgų štabo ir aprūpinimo laive N42 „Jotvingis“, iš kurio   pastarąjį pusmetį buvo vadovaujama NATO Nuolatinės parengties priešmininių laivų I-os grupei, surengta  iškilminga NATO vėliavos nuleidimo nuo laivo ceremonija. Nuleistą NATO vėliavą kmdr. A. Venckūnas įteikė Karinių jūrų pajėgų vadui jūrų kpt. Giedriui Premeneckui. KJP vadas padėkojo kmdr. A. Venckūnui ir NATO laivų grupės štabo nariams už puikiai atliktą tarptautinę pareigą.

Lietuvos karinių jūrų pajėgų štabo ir aprūpinimo laive N42 „Jotvingis NATO laivų junginiui vadovavo  nuo 2020 m. birželio vidurio  iki šių metų sausio 14 dienos.  NATO  junginį  sudarė septyni sąjungininkų laivai.  Per pusmetį  vadovavimo  Lietuvos vadovaujamas NATO laivų junginys dalyvavo septyniose minų paieškos operacijose, kurių metu buvo ištirtas 125 kv. jūrmylių jūros dugno plotas ir aptikti 73 nuo pasaulinių karų likę sprogmenys. Taip pat drauge su sąjungininkų laivais, išlaikydama aukštą junginio laivų profesinių įgūdžių ir sąveikos lygį, junginys  dalyvavo devyniose bendrose jūrinėse pratybose. Skleidžiant žinią apie NATO solidarumą, pasirengimą ir aktyvią veiklą regione,  aplankė  18 užsienio jūrų uostų.

Nyderlandų Karališkojo laivyno karininkas kmdr. J. Wijchers’as NATO NPPL 1G vadovaus iš grupės flagmano Belgijos karališkojo laivyno laivo „Godetia“.

 NATO nuolatinės parengties priešmininių laivų I-oji  grupė (angl. Standing NATO Mine Countermeasures oji Group arba sutrumpintai SNMCMG)  yra NATO nuolatinės parengties junginys, kuris veikia kaip pagrindinė jūrinių NATO greito reagavimo pajėgų platforma.

Šiam junginiui laivus skiria NATO jūrinės valstybės. Grupei rotacijos pagrindu 6-12 mėn. laikotarpiui vadovauja vis kitos NATO valstybės atstovas. Aktyvavus šias pajėgas sudarantys laivai yra paruošti nedelsiant išvykti į operacijos rajoną, taip užtikrinant greitą ir efektyvų NATO užduočių vykdymą.

NATO nuolatinės parengties priešmininių laivų junginio paskirtis – aprūpinti aljansą nuolatiniais jūrų pajėgumais pratybų ir realių operacijų atvejais. Junginys veikia Šiaurės Europos vandenyse, vykdo išminavimo operacijas jūroje, dalyvauja kituose NATO šalių tarptautiniuose mokymuose jūroje ir pratybose su NATO sąjungininkais ir partneriais. Šis junginys taip pat gali būti naudojamas reaguojant į krizes, demonstruojant Aljanso buvimą regione ir solidarumą, lankant NATO šalių ir partnerių uostus.

Karinių jūrų pajėgų nuotraukos


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: