„Misija – karjera“ skatino moksleivius domėtis inžineriniais mokslais

Renginį organizavo Kauno technologijos universiteto Panevėžio technologijų ir verslo fakultetas (KTU PTVF), bendrovė „Stigma“, Lietuvos inžinerinės pramonės asociacija (LINPRA) bei Panevėžio miesto savivaldybė.

Panevėžys visada buvo industrinis miestas, todėl pirmąją renginio dieną skaitomi pranešimai buvo skirti pristatyti karjeros perspektyvas inžinerinėje pramonėje, suteikiant galimybę moksleiviams pamatyti ir išbandyti naujausias technologijas ir įrenginius mobilioje STEAM laboratorijoje–infomobilyje bei sužinoti apie inžinerinės pramonės krypčių studijas KTU PTVF stende.

Sveikinimo žodžius tarė KTU PTVF dekanė Daiva Žostautienė, Panevėžio miesto meras Rytis Mykolas Račkauskas, Prekybos, pramonės ir amatų rūmų prezidentas Sigitas Gailiūnas, Panevėžio krašto pramonininkų asociacijos prezidentas Mantas Gudas, Jaunimo reikalų departamento direktorius Vydūnas Trapinskas.

„Šiandien matome vis labiau augantį dėmesį inžineriniams mokslams, vis labiau suprantamą jų svarbą ne tik pramonės, bet ir švietimo kontekste. Todėl džiaugiuosi, kad šis renginys dar kartą aktualizuoja mokslo ir verslo sinergiją, neabejotinai prisideda prie inžinerinių mokslų populiarinimo. Šiandien čia susirinko akademinės bendruomenės, verslo ir politikos atstovai. Tikiuosi, susitikimas naudingas visiems mums formuojant bendrą poziciją dėl mokslo, inžinerinių mokslų ir verslo bendradarbiavimo perspektyvų mūsų regione“, – sveikindamas renginio svečius ir dalyvius sakė Panevėžio miesto meras R. Račkauskas.

Kaip teigia PTVF dekanė Daiva Žostautienė, inžinerinė pramonė – vienas iš labiausiai išvystytų ir progresuojančių sektorių Lietuvoje. Tai sritis, kurianti reikšmingą vertę šaliai ir galinti pasiūlyti daug patrauklių darbo vietų, karjerą jauniems žmonėms, specialistams. Lietuvos darbo biržos duomenimis, daugiausiai naujų darbo vietų 2016 m. įsteigta būtent pramonės ir paslaugų sektoriuose – atitinkamai 37 proc. ir 51 proc.

Renginyje pranešimus skaitė LINPRA direktorius Gintaras Vilda, Lietuvos pramonininkų asociacijos (LPK) vykdomoji direktorė Giedrė Švedienė, bendrovės „Metalistas LT“ generalinis direktorius Mantas Gudas, bendrovės „Stigma“ generalinis direktorius Alfredas Zigmantas, bendrovės „Kemek Engineering“ projektavimo skyriaus vadovas Juozas Balčiūnas, Panevėžio regiono tarybos pirmininkas, Pasvalio rajono savivaldybės meras Gintautas Gegužinskas, LAMA BPO prezidentas Pranas Žiliukas, Panevėžio Juozo Balčikonio gimnazijos direktorius Raimondas Dambrauskas, KTU Panevėžio technologijų ir verslo fakulteto profesorius dr. Vytenis Sinkevičius.

Visomis renginio dienomis moksleiviai galėjo apsilankyti mobilioje STEAM laboratorijoje–infomobilyje, kuriame ekskursiją pravedė Vilniaus Jaruzalės darbo rinkos mokymo centro darbuotojai. Jie pasakojo, kokie įrenginiai yra autobuse, kam jie naudojami ir kaip gali praversti darbe pritaikant praktiškai. Taip pat moksleiviai galėjo iš arčiau susipažinti su PTVF įrenginiais ir išmėginti valdyti robotus. Susirinkę dėstytojai ir studentai pristatė studijas bei jų privalumus Panevėžyje.

Antrąją renginio dieną KTU Panevėžio technologijų ir verslo fakulteto laboratorijos buvo atviros visiems. Robotikos, transporto priemonių laboratorija ir technologijų mokymo centras priėmė lankytojus visą dieną. Atėjusiems dėstytojai pasakojo kokioje laboratorijoje ko mokamasi, kaip dirbama, aprodė įrenginius esančius jose, skirtus palengvinti studijų procesui. Visame fakultete veikė studentų kartu su dėstytojais pagamintų įvairių išradimų paroda. Savo studijas pristatė technologijų bei ekonomikos ir verslo katedros. Pasirodymą su dronais atliko Panevėžio mokslo ir technologijų parko vadovas Saulius Zaura.

Gegužės 5 dieną bendrovėje „Stigma“ taip pat lankėsi moksleiviai. Pagrindinė „Stigma“ veikla yra plastmasinių ir guminių gaminių liejimas įpurškimo būdu bei naudojant suspaustas azoto dujas. Taip pat teikiamos surinkimo, pakavimo, transporto paslaugos. Bendrovės darbuotojai moksleiviams aprodė darbo vietas, pasakojo apie darbo pobūdį, supažindino su šioje bendrovėje esančia istorinių automobilių paroda.

Renginys „Misija – karjera“ sulaukė lankytojų iš 10-ties skirtingų Panevėžio miesto gimnazijų ir progimnazijų.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: