AnykščiaiAukštaitijos naujienosNAUJAUSIOS ŽINIOSUtena

Miškininkai poilsiavietes stato ir remontuoja, piktavaliai jas griauna

VĮ Valstybinių miškų urėdijos Anykščių regioninio padalinio, kuris administruoja ir Utenos rajono valstybinius miškus, darbuotojai praėjusią savaitę rado suniokotą poilsiavietę Skaistašilio miške. Miškininkai poilsiavietę netruko sutvarkyti ir sako nesuprantantys, kokie motyvai kai kuriuos asmenis verčia griauti viską, kas pasitaiko pakeliui.

Išgriauti miško baldai, išvartyti informaciniai ženklai, išmėtytos šiukšlės – tokį vaizdą apvažiuodama prižiūrimą miško teritoriją praėjusią savaitę pamatė Valstybinių miškų urėdijos Anykščių regioninio padalinio Utenos girininkijos girininkė Vaida Šyvytė. Piktavaliai nepagailėjo jėgų tiesiog „išrauti“ žemėje įtvirtintus stalą su suolais Skaistašilio miško poilsiavietėje netoli kelio Utena-Užpaliai.

„Tokio vandališko atvejo jau seniai neteko matyti. Poilsiavietę jau sutvarkėme. Tikimės, kad vandalai ją ir patį mišką aplenks. Juk norisi, kad miške visiems būtų gera“, – sako Anykščių regioninio padalinio miško auginimo specialistė Dalia Peledienė.

Ji pasakoja, kad  Skaistašilio miško poilsiavietė yra mėgstama lankytojų, todėl prieš trejetą metų buvo nutarta ją rekonstruoti ir išplėsti – pastatyti dar vieną pavėsinę, įrengti naujų lauko baldų komplektų. Pasak specialistės, neaišku kas piktavalius privertė sustoti ir nuo jų nukentėjo tik dalis poilsiavietės.

„Vis dar pasitaiko atvejų kai randame sulaužytus ar sudegintus miško baldus, šiukšlėmis užterštas poilsiaviečių teritorijas, suniokotus informacinius stendus. Norėtųsi, kad visi kartu puoselėtume miškus ir tokių vandalizmo atvejų visai neliktų. Tikiu, kad ateis toks laikas, kai miškuose nebesimėtys šiukšlės“, – sako D. Peledienė.

Valstybinių miškų urėdijos Anykščių regioninio padalinio administruojamuose miškuose poilsiautojų patogumui iš viso yra įrengta 19 poilsiaviečių, 48 atokvėpio vietos, 5 stovyklavietės, 2 pažintiniai takai, 3 apžvalgos aikštelės.

Miško auginimo specialistė sako, jog visiems smagu vasarą pasidžiaugti miško teikiama atgaiva ir gėrybėmis, tačiau svarbu nepamiršti ir atsargumo bei atsakomybės. „Laužus galima kūrenti tik tam specialiai įrengtose vietose, nepalikti jų be priežiūros, baigus kūrenti, laužą reikia užpilti vandeniu ar žemėmis. Taip pat svarbu būti apdairiems ir nemėtyti nuorūkų ar degtukų. Juk neatsargūs žmonių veiksmai yra pagrindinė gaisrų miškuose priežastis“, – kalba miško auginimo specialistė D. Peledienė. Ji taip pat ragina vairuotojus važinėti tik miško keliukais, vengti užvažiuoti ant miško paklotės, automobilius statyti kelkraščiuose, pasirūpinti, kad jie būtų techniškai tvarkingi, nevervėtų tepalai.

Valstybinių miškų urėdija vykdo kompleksinę miškų ūkio veiklą ir yra svarbi šalies miškų ūkio sektoriaus plėtros dalyvė. Įmonė rūpinasi šalies miškingumu, diegia pažangias miškų įveisimo, atkūrimo, apsaugos, tvarkymo ir išteklių naudojimo technologijas, prižiūri valstybiniuose ir privačiuose miškuose esančius kelius ir saugo miškus nuo gaisrų.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!

Siūlome perskaityti

Panevėžio naujienos

Aukštaitijos naujienos

Komentarai

Lietuvos naujienos

Kultūros naujienos

Laisvalaikis

AINA TV

Istorijos puslapiai

Bendruomenės naujienos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Back to top button