LaisvalaikisPramogos

Mitai apie seksą kelia grėsmę ir pačiam seksui, ir santykiams

Mitai – neatsiejama visuomeninio gyvenimo ir informacijos sklaidos dalis. Kiek ironiška, kad laikotarpiu, kai informacijos gausa ir prieinamumas pasiekė dar neregėtas aukštumas, vis dar nemažai įsitikinimų atsiranda dėl žinių, supratimo stokos ar socialinių stigmų. Tokiais ne visai pagrįstais įsitikinimais vadovaujasi ir subrendę individai, kai kalba pakrypsta apie seksą. Ši tema – vis dar apipinta mitais, kurie gali daryti neigiamą poveikį ne tik intymioms akimirkoms, bet ir santykiams apskritai. Apžvelgsime dažniausiai sutinkamus stereotipus ir mitus, susijusius su seksualiniu gyvenimu.

Sekso žaislai – problemų lovoje išdava

Manoma, kad vibratoriai ir kitokie žaislai suaugusiems yra tarsi paskutinis šiaudas, kurio griebiamasi, kai situacija miegamajame tampa tiesiog kritinė. Jie asocijuojami su seksualinį gyvenimą kankinančiu nuoboduliu, sumažėjusiu potraukiu ar nesugebėjimu patenkinti savo partnerį.

Sutikti su tokia kategoriška nuomone – išties sunku, nes sekso žaislai gali būti naudojami tam, kad partneriai kuo geriau pažintų savo kūną. Žinodami, kas Jus užveda labiausiai (ar atvirkščiai – kas nesuteikia norimo poveikio), galėsite šias rekomendacijas perteikti ir savo partneriui. Nemaža dalis sekso žaislus naudojančių žmonių patiria naujų pojūčių, lengviau ar greičiau pasiekia orgazmą. Noras patirti įvairialypį malonumą tikrai nereiškia, kad iki tol viskas buvo daroma blogai.

Laimingose porose partneriai nesimasturbuoja

Tikima, kad jeigu vibratoriai tūno moterų stalčiuose, o vyrai slapčiomis „nuleidžia garą“ duše, vadinasi, kažkas yra netvarkoje. Masturbacija vis dar vertinama arba kaip liguistas potraukis patirti malonumą, arba kaip atšalusios miegamojo atmosferos pasekmė. Tiesa ta, jog masturbacija yra visiškai natūralus ir sveikas seksualinis užsiėmimas, kuriuo tiek vyrai, tiek moterys mėgaujasi nepriklausomai nuo to, ar yra poroje, ar ne. Masturbacija padeda atsipalaiduoti, sumažinti susidariusią seksualinę įtampą. Problema masturbacija tampa tuomet, kai ja užsiimama pernelyg dažnai ir nuo to ima kentėti įprasti lytiniai santykiai.

Įvairios seksualinės fantazijos rodo polinkį į iškrypimus

Fetišai ir viskas, kas netelpa į tradicinio sekso rėmus, neretai laikoma iškrypimu ar mažų mažiausiai keistumu. Tie, kuriems vibratoriai, žaidimai vaidmenimis, lateksiniai rūbai ar pančiai yra normali seksualinio gyvenimo dalis visuomenės akyse dažnai smerkiami ir manoma, kad jų potraukiai liudija apie psichikos sutrikimus.

Kaip bebūtų, šie žmonės nesiburia į uždaras pogrindines grupes ir neatlieka kažkokių keistų apeigų. Per pastaruosius keletą metų populiariąją kultūrą šturmavusios knygos apie seksualines fantazijas ir jų ekranizacijos sulaukė didžiulio pasisekimo, o tai – ženklas, kad tokie polinkiai yra dažnesni nei manoma ir kad jie neįrodo aiškaus nukrypimo nuo iki šiol egzistuojančių ir daugiau ar mažiau visuotinai priimtinų seksualinių normų.

Sekso metu privalu pasiekti orgazmą

Nors orgazmą galima prilyginti malonių pojūčių karaliui, norint kiekvieną kartą žūtbūt pasiekti orgazmą sukuriamas nereikalingas spaudimas sau ir partneriui. Tokiu atveju vibratoriai ar kiti stimuliuojantys sekso žaislai gali būti ypač naudingi, nes toli gražu ne kiekviena moteris sueities metu kas kartą patiria „didįjį O“. Vertėtų suvokti, jog orgazmas nėra būtinas tam, kad abu partneriai galėtų kokybiškai mėgautis seksu. Seksas yra galingas emocinis ginklas, kuris turi galimybę itin teigiamai paveikti mūsų psichologiją net ir nepatyrus euforijos. Erotinis masažas, glamonės ar žaidimai gali turėti ne ką mažiau jaudinantį poveikį.

Lubrikantas reikalingas tik tuomet, kai moteris nėra susijaudinusi

Tai – dar vienas argumentas, skirtas tam, kad vyriškosios lyties atstovų ego būtų patenkintas. Manoma, kad absoliučiai viskas priklauso nuo vyro įdirbio preliudijos metu. Jeigu moteris po jos vis dar nėra pakankamai susijaudinusi, vadinasi, reikėtų susirūpinti savo, kaip meilužio, talentu. Lubrikantas, kaip ir vibratoriai, patenka į tą pačią klišinę „geram seksui šių dalykų nereikia“ kategoriją.

Deja, ne viskas yra taip paprasta: moters susijaudinimas pirmiausia priklauso nuo moters emocinės savijautos ir tik tuomet pereina į fizinį lygmenį. Be to, kai kurioms moterims natūrali makšties lubrikacija gali būti sutrikusi, todėl lubrikantas tokiu atveju yra ideali priemonė sekso kokybei pagerinti ir pojūčiams sustiprinti.

Panašių mitų dar galima būtų rasti pakankamai nemažai ir dauguma jų pasižymi tuo pačiu principu – paviršutinišku ir stereotipišku požiūriu į seksualinį gyvenimą ir jo subtilybes. Didžiausia problema yra ne jų egzistavimas, bet potenciali žala poros santykiams, nes tai, kas vyksta miegamajame – reikšminga poros santykių dalis. Tad žvelkite plačiau ir neleiskite šiems mitams pakenkti.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!

Siūlome perskaityti

Panevėžio naujienos

Aukštaitijos naujienos

Komentarai

Lietuvos naujienos

Kultūros naujienos

Laisvalaikis

AINA TV

Istorijos puslapiai

Bendruomenės naujienos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Back to top button