Aukštaitijos naujienosRokiškis

Miuziklas “Eglė žalčių karalienė” Rokiškyje (miesto gimtadienio programa)

Renginio tipas: Renginys
Renginio data: Šeštadienis, 2019 m. rugsėjo 21 d.
Renginio pradžia: 20:30
Renginio vieta: Rokiškio krašto muziejuje

Miuziklas „Eglė žalčių karalienė“ – Rokiškio 520-ojo gimtadienio vyšnia ant torto

Didžiosiose arenose žiūrovų puikiai įvertintas miuziklas „Eglė žalčių karalienė“ rugsėjo 21 dieną, 20.30 val., atkeliauja į Rokiškio miesto simbolį – dvaro erdves. Šis didingas renginys taps pagrindiniu Rokiškio 520-ojo gimtadienio akcentu dvi dienas švęsiantiems rokiškėnams ir miesto svečiams.

Įspūdingoje scenoje prie Rokiškio dvaro rūmų žiūrovai išvys didelio masto kūrinį, apipintą veržlios muzikos ir įtaigių tekstų. Miuziklas puikiai apjungia visus scenos žanrus – vaidybą, dainavimą, šokį ir sukuria žiūrovui neišdildomą ir ilgai išliekantį įspūdį.

Į miuziklą įsilies ir Rokiškio choreografijos mokyklos šokėjų komanda: dabartiniai moksleiviai ir absolventai– žinomas choreografas Gytis Ivanauskas šią savaitę atvyksta į Rokiškį, čia vyks šokėjų atranka ir intensyvus darbas iki pat miesto gimtadienio šventės. Tikimasi suformuoti 16-18 šokėjų komandą, kuri miuzikle įkūnys žalčiukų personažus.

„Eglė žalčių karalienė“ – legenda, kurią nuo vaikystės žinome kiekvienas. Mažiems ji mums buvo tarsi stebuklinė pasaka, o užaugus atsiskleidė daug gilesnėmis prasmėmis. Įgiję gyvenimo patirties, supratome, kad ji – apie mus. Apie tai, ką kiekvienas vienaip ar kitaip esame patyrę. Apie nepaprastą meilę, ilgesį, pasitikėjimą ir išdavystę, po kurios gyvenimas niekada nebebus toks, koks buvo.

Tai – pati nuostabiausia lietuvių liaudies legenda, kurioje užšifruota tiek prasmių, kiek tik esi pajėgus suvokti. Talentingas ir unikalus kūrybinis duetas – Aistė Smilgevičiūtė ir Rokas Radzevičius, tai ir padarė: ėmė sluoksnį po sluoksnio, kasė, kol iškasė stebuklą. Besigilinant į archaines pasakos versijas bei simbolius, gimė naujas Lietuvos scenos deimantas: miuziklas „Eglė žalčių karalienė“. Rokas Radzevičius – jautriai, tarsi sielos stygomis, grojantis muzikos autorius. Aistė Smilgevičiūtė – kiekvieną žodį išjaučianti libreto autorė.

„Legendos stuburas liko tas pats. Mes norėjome, kad žmonės, atėję į miuziklą, pažintų tradicinį siužetą, tačiau šis kūrinys – toks daugiasluoksnis, jog yra daug vietos savitam interpretavimui. Gal atskleisiu šiek tiek paslapties: mes nuėmėme kaltės naštą nuo mažo vaiko pečių ir didesnę atsakomybę už savo veiksmus perkėlėme suaugusiems – Eglės broliams“, – pasakoja libreto autorė ir Eglės vaidmens atlikėja A. Smilgevičiūtė.

Žiūrovus sužavės Eglės transformacija. „Patirtis ją keičia ir tai – didžiausią vidinį virsmą patiriantis personažas“, – sako Aistė.

Sukūrę miuziklą, jie susidūrė su nelengva užduotimi – surinkti kūrinio vertą komandą, kuri talentingai perteiktų veiksmą scenoje. Mėnesiai studijoje, režisieriaus, scenografo, choreografo, aktorių, šokėjų paieškos. Įrašai, repeticijos, bandymai… Rezultatas – išskirtinė žvaigždžių trupė:

Jeronimas Milius ir Aistė Smilgevičiūtė – Žaltys ir Eglė
Karina Krysko, Aistė Lasytė – Eglės sesės
Tadas Juodsnukis – Žalčio brolis
Neda Malūnavičiūtė – moteris-gegutė
Povilas Meškėla ir Vladas Kovaliovas – Eglės broliai
Teresė ir Milda Andrijauskaitės – jūros laumės
Šokėjai – tituluotasis ansamblis „Lietuva“ ir Rokiškio choreografijos mokyklos moksleiviai bei absolventai
Režisierė – Vesta Grabštaitė, scenografas – Marijus Jacovskis, choreografai – Gytis Ivanauskas ir Sakurako. Kostiumų dailininkė – Vida Simanavičiūtė


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!

Siūlome perskaityti

Panevėžio naujienos

Aukštaitijos naujienos

Komentarai

Lietuvos naujienos

Kultūros naujienos

Laisvalaikis

AINA TV

Istorijos puslapiai

Bendruomenės naujienos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Back to top button
Close