Moderni technika ir kokybiški degalai garantuoja ūkio našumą

1000 hektarų dydžio šeimos ūkį Katlėrių kaime, Anykščių rajone, kartu su tėvais puoselėjantis Paulius Leščinskas daugiausia verčiasi mėsine galvijininkyste, grūdinių kultūrų auginimu, tačiau nevengia ir kitų darbų: augina avis, sėja nišines augalų kultūras. Anykštėnas didelį dėmesį skiria kokybiškiems degalams, kurie tausoja vertingą ūkio techniką. Našiau ir greičiau atlikus darbus, daugiau laiko lieka ir šeimai.

Nors koronavirusas sukaustė daugelį verslų Lietuvoje ir pasaulyje, ūkyje Anykščių rajone suplanuoti pavasario darbai nestoja: tręšiami laukai, balandį suplanuota sėja, gegužės pabaigoje ir birželio pradžioje planuojama pradėti šienapjūtę.

„Koronavirusas nebaisus, kai dirba mažas kolektyvas. Visi pasiskirstome, kad tiesioginio kontakto būtų kuo mažiau ir visus numatytus darbus atliktume laiku. Kaip sakoma, traktorius – geriausia saviizoliacijos priemonė, užsidarai ir dirbi“, – įsitikinęs ūkininkas iš Anykščių krašto.

Ūkininkavimą prisijaukino nuo mažų dienų

Nors pats P. Leščinskas ūkininkauti pradėjo prieš 10 metų, tačiau tėvai tai darė nuo pat jo mažų dienų: „Šiame ūkyje aš užaugau. Baigus mokslus universitete darbus siūlė įvairios įmonės, bet nusprendžiau, kam kažkur dirbti, kai galiu dirbti sau ir dar kitiems naudą sukurti.“

Šeimos ūkyje auginama apie 250 mėsinių galvijų, kurie parduodami mėsai. Pusė dirbamo laukų ploto skirta pievoms ir ganykloms, kita pusė – grūdiniams augalams, kurių dalis vėliau tarnauja kaip pašaras auginamiems galvijams.

Ūkio valdomuose laukuose galima pamatyti ir avių. ,,Avys ūkyje – labiau kaip hobis, skirtos asmeniniams poreikiams tenkinti. Eksperimentuojame gamindami konservus bei dešras“, – pasakoja anykštėnas.

Ūkininkas išbando ir naujas sritis: augina aliejinį ridiką, kuris ne tik gerina dirvos struktūrą, bet ir padeda po jo augančioms kultūroms pasisavinti trąšas bei padeda ,,kovoti“ su piktžolėmis. Šiais metais šeimos ūkis planuoja auginti pluoštines kanapes ar linus dėl aliejaus.

Darbus šeimos ūkyje dalinasi visi šeimos nariai, jiems nuolat padeda trys samdomi darbuotojai. P. Leščinskaspriklauso ūkininkų sąjungai, yra aktyvus šios organizacijos narys.

Pasak jo, vaizdingame ir turistų pamėgtame Anykščių krašte ūkininkauti – vienas malonumas. „Turiu draugų iš Kėdainių ir Vilkaviškio, tai sakau jiems, kad nuo žemės ūkio jie pavargsta todėl, kad jų dirbami laukai lygūs ir monotoniški. Tuo tarpu mes dirbdami laukuose ant kalno pakylame, nuo kalno nusileidžiame, palei ežerą pravažiuojame – nėra kada užmigti vagoje“, – juokauja ūkininkas.

Nuo mažens matęs ūkininkaujantį tėtį, P. Leščinskas pastebi didžiulius pokyčius žemės ūkio srityje, pats nuolat modernizuoja ūkį, seka naujausias tendencijas, investuoja į naują techniką ir įrenginius. Pasak jo, darbo našumas didėja su technikos pagalba.

„Man paaugus tėtis pripildavo pilną baką degalų į rusišką traktorių ir visą savaitę ,,pupsėdavau” laukuose. Dabar situacija ženkliai skiriasi. Technologijos leidžia pereiti prie tikslaus žemės dirbimo, didesnės apimties, geresnio našumo. Keturiese galime 1000 hektarų apdirbti ir po viso to dar laiko šeimai lieka“, – pasakoja jis.

Kokybė – pirmas į galvą šaunantis žodis

Ūkininkui reikalinga technika, kuri ne tik palengvintų ūkio darbus, bet ir paverstų juos našesniais. Šiuo metu anykštėno šeimos ūkyje zuja suomių gamintojo „Valtra“ ir amerikiečių gamintojo „John Deere“ traktoriai, kokybiški krautuvai ir kombainai. 

P. Leščinskas įsitikinęs – ne mažiau nei technikos priežiūra, svarbi ir gera naudojamų degalų kokybė. Kasmet visa technika ir džiovykla iš viso sunaudoja per 100 tonų degalų. Išbandęs porą kitų tiekėjų, ūkininkas džiaugiasi atradęs patikimus „Neste“ degalus ir tepalus – juos savo šeimos ūkyje naudoja jau trejus metus.

Ūkininko teigimu, pasakius „Neste“ pirmas žodis, šaunantis į galvą, tai – kokybė. Jį džiugina tiek savo skaidria spalva išsiskiriantys degalai, tiek ir profesionali vadyba: niekada „nepavedanti“ logistika ir tikslus pristatymas, degalus atvežančių vairuotojų atsakingas požiūris į darbą.

„Galima susitarti abiems pusėms patogų laiką ir tiekėjas tiksliai pristato degalus būtent tuo laiku. Dažnai prašome, kad pristatytų savaitgalį, kai ne tiek daug darbo ir technikai nereikia skubėti į laukus, o mes visi ūkyje esame daug laisvesni. „Neste“ visada laikosi susitarimo ir būna ypač punktualūs“, – džiaugiasi P. Leščinskas.

Jis išskiria ir degalus pristatančio transporto kokybę: atvežtus degalus perpilant į ūkyje esančias specialias talpas neprikapsi ir nepribėga degalų kaip iš kitų tiekėjų transporto. Įpilamų degalų kiekio kontroliavimas, P. Leščinsko teigimu, taip pat didelis privalumas: „Visada žinau, kokį tiksliai kiekį degalų atveža ir įpila, už ką sumoku pinigus.“

Ūkininkas pastebi, kad kokybiški degalai ne tik padeda užtikrinti, kad brangi technika tarnautų ilgiau, bet ir leidžia padidinti našumą: „Pastebėjau, kad naudojant „Neste“ degalus galime apdirbti daugiau hektarų.“

P. Leščinskas teigia, kad nuolat seka rinkos kainas, pasikalba su ūkininkais, kurie dirba su kitais degalų tiekėjais: ,,Ne pirmą kartą pastebiu, kad ,,Neste“ pasiūlyta kaina yra konkurencingesnė nei kolegų gauti pasiūlymai, taip pat kokybė niekada nenuvilia“.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: